Autobaterie. Dobijeni

Od: Datum: 25.10.16 09:39 odpovědí: 8 změna: 25.10.16 15:06
Dobry den. Mam takovy merak na autobaterie. Ukazuje cca 60-70% baterky. Dobije se baterka behem cca 400 km jizdy? Tim padem bych ji uz nemusel nabijet nabijeckou. Auto jinak startuje dobre. Jedna se o bezudrzbovou baterii.
Dekuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: asd1
Datum: 25.10.16 10:02

Pokud máš v pořádku dobíjení tak ano.

Ohodnoceno: 0x

Od: xxxyy
Datum: 25.10.16 10:03
Dobijeni je v poradku. Takze ji nemusim davat uz na nabijecku?
Datum: 25.10.16 10:04

jízdou baterku nikdy pořádně nedobiješ já to dělam tak že ji na noc šoupnu na nabíječku a ráno je nabito

Od: karel1234
Datum: 25.10.16 15:02

Blbost,jizdou se baterie dobije i udrzuje.Pokud je dobijeni a baterka v poradku,neni potreba zadne dobijeni nabijeckou.Vyjimkou je vybiti baterie zapnutym spotrebicem bez chodu motoru,nebo castym popojizdenim v zime ve meste.

Od: kakamila
Datum: 25.10.16 10:12

Změř to po ujetí těch 400km...jinak se nehraje na procenta ale na volty.Pořiď si klasický multimetr...

Od: romanb74
Datum: 25.10.16 13:59

Souhlas. Změřit multimetrem. Baterka by měla mít v klidu kolem 12.5V. Při dobíjení musí být v síti napětí ~14.4V.

Apropos, bezúdržbové baterie je takové marketingové zaklínadlo. Pokud nemá vyloženě zatavený vršek proti demontáži a je po záruce, pak stačí strhnout vrchní štítek (případně ještě plastový překryt) pod kterým bývají klasické plastové šroubovací krytky článků na plochý šroubovák.

Tuto variantu baterie jsem měl ve svém voze. Z dosluhující "bezúdržbové" jsem udělal normální údržbovou. Dolil destilku a dobil a z dosluhující baterie se na další dva roky stala "ještě dobrá" baterie. (44Ah 340A 6 let bez údržby, krajní články už byly v téměř v červeném poli na hustoměru).

Ohodnoceno: 1x

Od: xxxy
Datum: 25.10.16 15:06

Tak jsem zakoupil multimetr a ač auto stojí několik desítek minut. tak jsem naměřil 12,8 V cca. Vím, že by mělo stát ještě několik hodin aby měření bylo objektivní,ale ten levný měřič nejspíš lhal...

Datum: 25.10.16 14:48

Jenom měření napětí aku nic neříká o stupni nabití.Běřný provoz dobrou baterii dostatečně dobije.Dobíjení na nabíječce je nutné jen tehdy,když se jezdí málo a často startuje.V tomto případě je nutno měřit dobíjecí proud.Dobrá nabíječka funguje tak,že při konci nabíjení klesá nabíjecí proud k nule.Jde o to,že napůl nabitá baterie sice bezpečně nastartuje,ale stav článků i elektrolytu je nestandartní.V takovém stavu je snaha elektrolytu reagovat s olovem v elektrodách na síran olovnatý a zniči je sulfatací.Proto je po jízdě potřeba,aby byla baterie nabitá.

JABRAKA

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.