Chevr.spark 0,8-stále poskakuje

Od: Datum: 21.10.16 12:49 odpovědí: 5 změna: 07.11.16 11:04

Prosím nadále znalce v oboru,nebo lajky o pomoc,vl.Chevrolet Spark 0,8 - r.v.2007,najeto 70tis.km,stále poskakuji při jízdě od 3tis.do 5tis.ot/min,je to už groteska v Kroměříži, druhý "odborný autoservis",blikání oranžové ko neodstaněno, včetně cukání,uhrazeno zřejmě do kapsy(bez dokladu) za prohlídku=závěr,platíš a platíš a pořád poskakuješ...

Pozn.:výměna svíček+kabely Tesla,doporučeno - benzín verva 100 +adititivum na rozpouštění usazenin,bohužel po ujetí cca 1000km,závada trvá a poskakuji dál,díky moc za radu v tomto fóru -Poraďte...Milda z KM!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: asd1
Datum: 21.10.16 12:57

Další na řadě je cívka. Jde proměřit. Jinak diagnostikou načíst live data a z údajů se pak dá hledat proč to cuká... Tlak paliva (jde změřit) - palivové čerpadlo, ucpaný filtr. (ve vyšších otáčkách je málo benzínu a proto cuká)

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 21.10.16 20:55

Odpověď - pro :asd1...cukání vozu -chevrolet Spark 0,8 -svítí a bliká neustále oranž.KO (porucha motoru),cukání při jízdě pouze od 3tis. - 5tis.ot/min.

Vážený pane(paní),dík moc za radu,pokusím se někde vyhledat solidní autoopravnu a nechat si přeměřit cívku a další náležitosti dle vašich údajů,pak odpovím na Vaši adresu,bylo podezření na zanesené vstř.trysky,nebo ventily,ale žádné aditivum-jako přísada do benzínu(verva 100okt), prozatím nepomáhá,poskakuji dál! Dík moc za dosavadní i následné následné odpovědi- Milda!

Od: fik
Datum: 21.10.16 22:30

Taky si myslím že cívka,ve vyšších otáčkách zkrátka vynechává a tím pádem ti vynechává i zapalování,proto to cuká. Stejně dobře to může být i vstřikovač na nějakém válci,ve vyšších otáčkách a s větší dávkou paliva už prostě nestíhá a cuká ti to. Obě závady musí ukázat diagnostika,zvlášť pokud ti svítí kontrolka motoru,to znamená že to má vliv na tvorbu emisí. Ještě by to evidentně mohl být nějaký snímač,v určitých podmínkách posílá špatný signál a ŘJ se zblázní. Nevím do jakého odborného servisu jsi jel,asi do nějakého fest odborného,protože tohle by odhalil každý jouda vyzbrojený notebookem s diagnostickým programem a příslušným kabelem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.11.16 15:49

Na otázku:"Chevrolet Spark 0,8 poskakuje" - doplňuje a odpovídá sám tazatel "Mildache"...

...vždy si nechat poradit,přeměřit a vyčistit vstřikovací trysky v autoservisu - "Fedor Auto Prostějov"-

...tak jako já, už zase Chevroletek jde za plynem a šlape jak hodiny!Mildache.

Od: asd1
Datum: 07.11.16 11:04

Těch možností proč cuká je víc - málo paliva ve vyšších otáčkách je jen jedna z nich. A ohledně paliva je kabeláž k čerpadlu, čerpadlo, filtr, vstřikovač, tryska vstřikovače atd...

Ucpaný trysky bývají z biosložek v benzínu (pryskyřičné usazeniny), hlavně pokud auto stojí delší dobu/ jezdí málo/ je tam starší benzín. Můžeš to občas propláchnout benzínem bez biosložek/ s aditivama (některé vysokooktanové benzíny, nebo přidávat aditivum, asi nejlíp VIF. A neboj se občas to vytočit až k omezovači, čas od času "vyhnat pavouky z výfuku" motoru prospěje, naopak trvale klidná jízda dlouhobě škodí (samo že takhle vytočit můžeš jen kompletně prohřátý motor = nejdřív tak po 10 minutách jízdy).

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.