Auto - problém s jízdním projevem

Od: Datum: 21.10.16 10:29 odpovědí: 7 změna: 21.10.16 15:48

dobrý den. Prosím o radu. Řeším problém s autem (octavia 2, mám ji jako novou od 2011, najeto 110 tis., 1,6 TDI). Cca 2 týdny mám dojem jiného jízdního projevu. Problém je, že to neumím přesně definovat. Nejpatrnější při jízdě po městě do 100 km/h. Pocit nejistoty, jako bych se pohyboval na ledě, na rovině, při zatáčení taky. Při změně rychlosti jízdy. Zároveň mám pocit přeposilovaného řízení.

Na nerovnostech nijak neposkakuje, nepohupuje se. Mám jen ten pocit nejistoty uvnitř vozu, jako bych jel na kluzkém povrchu. I když nezatáčím, při změně rychlosti plynovým pedálem, občas pocit neplynulé nejisté jízdy. Motor zní pořád stejně. Jsem spíš klidný jezdec, takže nepoznám jestli má víc sklon ke smyku apod. Nicméně auto se externě nechová nějak nestandardně, nebezpečně, změnu jsem nepozoroval.

Nechal jsem vyměnit předevčírem dost sjeté leťnáky za slušné zimáky, je to subjektivně lepší, ale ten pocit přetrvává. Čili neutažená kola i špatné pneu vylučuji.

Zajel bych do servisu, ale nevím co mám popsat. Co vlastně by mohlo být špatně. Mě napadá jen problém podvozek, geometrie, ale zároveň mám ten pocit přeposilovaného řízení a pocit, že to tak nebylo.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.10.16 10:37

Podobný pocit jsem měl, když jsem jednou omylem namontoval obráceně zimní gumy (opačně směr otáčení).

Jinak při jízdě po městě 100 km/h bych měl pocit nejistoty asi taky, ale z jiného důvodu :)

Ohodnoceno: 0x

Od: jmlc®
Datum: 21.10.16 10:59

předpokládal bych něco s řízením - silentbloky, čepy, ... ať se v servisu mrknou- stačí starší ztyřelá guma v silentblocích, což nepoznáte běžným pohledem - je třeba to zvednout a zacloumat volným kolem

Datum: 21.10.16 11:04

Podobný pocit mívám při přezutí na zimáky každý rok. Prostě ty gumy se chovají trochu jinak (neříkám špatně) a je otázka pár dní, než si zvyknu.

Před rokem jsem koupil nové letní gumy a trvalo několik stovek kilometrů, než si "sedly". Do té doby jsem měl taky pocit určité nejistoty.

Od: jari1
Datum: 21.10.16 11:27

tak dobře, žiju v Brně, takže tady máme na různých komunikacích různé omezení max. rychlosti a nemusím na dálnici. Ty gumy bych vyloučil, jak jsem psal. Ale jinak odpověď od "jmc" mi zní technicky logicky. Sám to spravovat nechci, ale chtěl bych vědět, čím by to mohlo být, abych to jen tupě nedal do servisu se slovy mrkněte na to, co by to mohlo být a udělejte, co je třeba. To by mohlo stát majlant a popis závady je u mě v rovině pocitu.

Datum: 21.10.16 12:15

Ešte by som sa pozrel na tlmiče či niesu vytečené.Auto má dosť najazdené a po meste.

Od: asd1
Datum: 21.10.16 13:01

Kontrola geometrie, tlumičů, zavěšení kol celkově - hlavně silentbloky v ramenou... Nemá posilovač změnu síly podle rychlosti?

Datum: 21.10.16 15:48

osobně tento pocit jsem,mimo posilovače,jśem měl na jednom autě taky-servis původně měl měnit jen homokiněticccccký kloub a ložisko ale přišli i na KO čepy a ještě silenblok? to již nwn,na zpáteční cetě jsem jel jakoby z jiným autem!Předtím díky špatným dílům jak se říká- plavalo!

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.