Technická u JCB a ostrowek

Od: Datum: 20.10.16 10:53 odpovědí: 6 změna: 20.10.16 19:48

Hezké dopoledne, mohl byste mi prosím někdo poradit, jaká je perioda technické u teleskopického manipulátoru JCB (nemá RZ) a ostrowka (nemá techničák ani RZ)?

Děkuji a pěkný den, Klára ;)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: axus®
Datum: 20.10.16 11:05
avatar

Stavebni a manipulacni stroje (vcetne teleskopickych manipulatoru) maji technickou kontrolu predepsanou 1x za rok. Pokud je to tedy komercne pouzivany stroj a platnou TK muze kontrolovat i inspektorat prace.

Pokud to mate na zahradce pro vlastni potrebu, pak Vas nikdo nahanet nebude.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: happysmoke
Datum: 20.10.16 12:30

Takže pokud JCB používáme ve svém areálu pro svoji potřebu a jsme firma, musíme mít TK?

Od: axus®
Datum: 20.10.16 14:52
avatar

Kvuli platnym predpisum, bezpecnosti prace zamestnancu, pripadnym moznym kontrolam a v neposledni rade kvuli reseni pripadne skodni udalosti pojistovnou ano.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mzxy
Datum: 20.10.16 11:50

vozidlo, nepodléhající registraci nepodléhá ani povinnosti přistavit na STK

jde zpravidla o kategorii - samojízdné pracovní stroje, které podléhají registarci až po 1.7.2001

to neznamená že stroj nemusí nát v požadovaném technickém stavu

navíc jsou konstrukční části, podléhající pravidelným revizím, např. různé nakládací ruky atd ( hydraulika)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: axus®
Datum: 20.10.16 14:47
avatar

A kdo mluvi o statni technicke kontrole. Zde je rec o technicke kontrole kvuli bezpecnosti prace.

Viz narizeni vlady 378/2001 Sb., paragraf 4. A technicky protokol musi byt vypracovan vzdy (kvuli inspektoratu prace, pojistovne, zakaznikum...). Muzete to nazyvat treba revizi nebo jak chcete, ale je to proste predepsana kontrola technickeho stavu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mzxy
Datum: 20.10.16 19:48

já bych to pojmenoval "revize", technickou prohlídku řeší § 40 zákona 56/2001 Sb.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.