Ztrácí se chladící kapalina

Od: Datum: 16.10.16 17:47 odpovědí: 7 změna: 16.10.16 20:14

Dobrý den,

Prosím vás o radu, mám Fábku sedana 1,4, ted asi 12 dnů si v autě zapínám po ránu topení a všimnul jsem si , že od té doby si mně ztrácí chladící kapalina. Dnes jsem musel dolít cca 1,5 dcl.Dnes jsem si poprvé všimnul fleků pod autem, nevím zda je to olej nebo kapalina, zatím to neuschlo. Může se ta kapalina ztrácet chladičem? Jak se to dá levně opravit? Kolik mě to bude stát?

Díky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.10.16 17:51
avatar

Bývá to i špatným těsněním spínače ventilátoru (můj případ), zkuste dát pod místo kapání papír a hned zjistíte, o co se jedná, jestli je to olej nebo chladící kapalina...a z topením to nemusí být v souvislosti, kapalina se mohla ztráce postupně, nyní se ztráta postupně zvyšuje a proto jste si toho všiml...první bych zkontroloval to těsnění, pak dále..

Ohodnoceno: 2x
 
Od: tomasjanik
Datum: 16.10.16 17:56

určitě to bude ta kapalina,když se ztráci, néé?


doplněno 16.10.16 18:06:

Hladinu kapaliny, jsem kontroloval před 14 dny, a byla ok, mysíl, že se ztrácí když v autě topím

Datum: 16.10.16 19:47
avatar

"určitě to bude ta kapalina,když se ztráci, néé?"

Určitě to nemusí být kapalina staší ruplé těsnění a ztrácí se taky ale pod autem je sucho!nebo praskne (někde prostě povoli )výměník topení či trubky do něj a opět je pod aute sucho, ale v autě - mokré koberečky !Takže kategoricky netvrďte že je to ona, když se ani nedokážete sehnout a zkusit, cože je zač ten flek pod autem!Jinak,to že topíte nemá vliv na ztrácení kapaliny ,ale to že asi něco povolilo současně s puštěním topení!Doporučuji-IDENTIFIKOVAT místo kudy se ztrácí a pak opět doporučím servis, protože pokud byste uměl,tak se neptáte.Nebo po identifikaci daný vadný díly vyměnit nebo pokud utíká z míst kde je kov (prasklina chladiče či na bloku ,ne z plastových či gumových dílů!) pak použít utěsňovač chladiče či bloku!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jmlc®
Datum: 16.10.16 17:59
avatar

podívejte se prosím na víčko pro nalévání oleje do motoru - není náhodou místo černého oleje hnědá mazlavá věc jako med?


doplněno 16.10.16 18:12:

Výborně - do oleje to neteče, ušetřil jste. Pokud zkusíte nějaký přípravek typu https://www.autohotarek.cz/ut…ici-soustavy-gold-eagle-355ml můžete mít štěstí a netěsnost se ucpe sama. Jenže to je provizorní řešení - to správné je servis a projití chladící soustavy. Ty lepící směsy se používaly jen na provizorní utěsnění před prodejem vozu v bazarech...

Ohodnoceno: 2x
 
Od: tomasjanik
Datum: 16.10.16 18:01

Ne není, díval jsem se.

Od: stir
Datum: 16.10.16 20:14

to je drahe, nekdo dava soc od kavy. Driv jsrm koupil podobny prasek(taky vonel po kave) a stal do deseti kurun. Chladic to utesnilo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.10.16 19:39
avatar

Pokud vidis pod autem , kdyz dele stojis kaluz je to jasny. Muzes to zkusit tak , ze ta voda bude sladka a podle vune. Me to kapalo bokem chladicem , jsou tam cidla. Tak pres ten jeden , po vymene OK.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.