Kontrolka emisí u dieselu

Od: Datum: 15.10.16 14:48 odpovědí: 11 změna: 16.10.16 20:27

Ještě mám jeden dotaz k Fabii 1,9 TDI 74 kW. Mám modelový rok 2002 a na přístrojové desce nesvítí kontrolka emisí (nerozsvítí se ani po otočení klíčku do první polohy před startem). Slyšel jsem, že některé Fabie 1,9 TDI tu kontrolku emisí mají, zajímalo by mě, proč ji mají jen některé modely? Od jakého roku výroby měly tu kontrolku emisí? Docela mě štve, že ta kontrolka emisí u mého auta nesvítí, protože potom bez diagnostiky nepoznám, jestli je v paměti chyba. Je možné tu kontrolku emisí u mého auta zprovoznit tak, že by se vyměnila ŘJ motoru nebo se jen přehrál software ŘJ motoru za novější verzi, která umožňuje, aby byla funkční ta kontrolka emisí?

Když venku svítilo slunce na přístrojovou desku, všiml jsem si obrysu té kontrolky emisí, takže kontrolka tam je, ale není funkční. Proč tam ta kontrolka emisí je, když u mého auta stejně nesvítí a možná v té době u dieselů ani nebyla funkční? Nebyla tam úplně zbytečně, když stejně nefunguje? Děkuji za radu

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.10.16 15:39

Ta kontrolka není jen na nftových autech,mají ji i benzínová! ale ta kontrolka má při správmné funkci svítit jen před startem než proběhne kontrola funkčnosti systému ŘJ a na znamení že žárovička je OK Jinak pokud je vše OK tak nemá svítit! A také je možné že tam příprava je ale niní to zapojeno já tam mám taky přípravu na esp a další systémy a taky jen někdy při slunci je vidět ale není zapojena!

doplněno 15.10.16 23:03:

Mám sice benál ale za to 96 a přesto tam ta kontrolka je takže na Vaší Fóbii asi předchozí majitek vyndal žárovku nebo tato je KO

Ohodnoceno: 0x

Od: karel1234
Datum: 15.10.16 18:01

Nebo ji nekdo zamerne odpojil,aby pri prodeji nesvitila?

Ohodnoceno: 1x

Od: xxxy
Datum: 15.10.16 18:49

mám to samé auto, akorát rv. 2004 a kontrolka tam normálně je...svítí dokud nenastartuji.

Ohodnoceno: 1x

Od: james
Datum: 15.10.16 18:59

Že by tu kontrolku měly až novější Fabie 1,9 TDI, třeba od roku výroby 2003 nebo 2004? Moje z roku 2002 ji nemá. Nechápu, proč tam není, když benzinové Fabie ji měly hned od začátku výroby v roce 2000

Od: xxxy
Datum: 15.10.16 19:09

zkontroluj jestli svítí žárovka, také může být odpojená...

Datum: 15.10.16 20:24

Slyšel jsem o tom, že některé Fabie s motorem 1,9 TDI tu kontrolku emisí neměly, prý se to týkalo prvních modelů, ale nevím, jestli je to pravda

Datum: 15.10.16 21:18

Ze by odesla LEDka? Nebo ji schvalne nekdo dal pryc? Sel bych auto zkontrolovat na VAG. Hlavne projit readiness kody , at neni na Emisich problem.

Ja mam sice benzin , ale 2002 a tu kontrolku tam mam. A pri problemu mi svitila , jinak sviti jen pred nastartovani.

Datum: 16.10.16 20:27

mě zrovna ledka odešla u airbegu na octavii 01 rv 2000 prostě nesvítila při zapnut íkliče při skoušce na vag v akčních členech také nic a po rozdělání přístrojovky zjistily že led je v háji hold nic nevydrží věčně ani láska k jedné slečně

Datum: 15.10.16 22:08

já bych si s tím hlavu až tak nelámal.. 02 možná ještě hlídání egr nemá.. tak proto ti ani nesvítí.. a pokud tam nějakou chybu budeš mít tak se kontrolka rozsvitit nemusí..

Datum: 16.10.16 12:25

Už jsem se setkal s tím, že u jiných Fabií 1,9 TDI z roku 2000 nebo 2001 ta kontrolka emisí také nesvítila ani před nastartováním. Já mám rok 2002 a také mi nesvítí. Proč by Fabie 1,9 TDI z roku 2002 ještě nemusela mít kontrolu EGR ventilu neboli kontrolku emisí? Myslíte, že v té době ještě nebyla povinnost ji mít?

Datum: 16.10.16 19:08

Protože pro dieselové motory byla EOBD diagnostika povinná až od roku 2003. U těch dieselů čekali do poslední chvíle a až pak tam dali všechny povinné funkce.

Pro zážehové motory byla povinná od roku 2001. U zážehových motorů to nijak neprotahovali, spíše naopak, už v roce 1999 dostaly jak EOBD, tak homologaci Euro 4 (pro středoevropské a východoevropské trhy se vyráběly i verze Euro 2 s jednou lambda sondou).

Mimochodem, v USA byla OBD-II diagnostika povinná pro všechna auta už v roce 1996.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.