Passat - sbihavost

Od: Datum: 11.10.16 16:48 odpovědí: 3 změna: 12.10.16 18:55
Dobrý den,
pred nedavnem jsem koupil Passata b5, který byl odřený od svodidel. Odřený byl levý blatník, který jsem nechal vyměnit. Auto mělo po nehodě špatnou geometrii. Tu jsem nechal seřídit, ale auto se pořád chová blbě. Je citlivé na sebemenší pohnutí volantu. Jet s tím 130 hm/h je vážně nebezpečné, jakoby byla špatná sbíhavost, ale podle protokolu o seřízení je vše v pořádku...Zdá se mi, že na levou stranu je to řízení agresivnější, než na pravou stranu. V servise si s tím neví rady. Není tu někdo, kdo něco podobného zažil?

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.10.16 18:39

to dělá když je velká sbíhavost.. a co odklony? jsou vpořádku? není někde vůle v ramenech?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.10.16 19:16

No ono sa nemusel poškodiť len ten blatník,posunutá náprava,prasknuté uloženie,stočená karoséria.Ďalšou možnosťou je,že posilovač riadenia s narastajúcou rýchlosťou netuhne,čiže nejde ťažšie volant a tým ruka robí drobné pohyby volantom a auto lieta po ceste.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vanad1*
Datum: 12.10.16 18:55

Zajeďte si na dobrou geometrii celého vozu a tam vám dají protokol se všemi naměřenými hodnotami. Když se mění tyčky řízení, musí se nastavit střed hřebenového řízení podle značek na něm. Tím se začíná. Je možné, že se změnil úhel záklonu a pak je auto nejisté v přémém směru. To jde ale poznat podle tvaru spodních ramen. Jestli je tvar vpravo shodný jako vlevo (zrcadlově), popř. od hrany podběhu a prahu k spodnímu čepu na těhlici. Musí být stejný rozměr. Pokud je levé kolo více vzadu, tak je rozhozená celková geometrie zatáčení atd.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.