Parkování na modré zoně

Od: Datum: 11.10.16 00:42 odpovědí: 4 změna: 12.10.16 02:05

Dobrý den, mohu stát na modré zoně, sedět v autě , jelikož čekám na manželku a neplatit parkovné? Hlavně upozornuji, že neodejdu od auta a jsem stále uvnitř. Děkuji za radu a přeji krásný den, jan. V.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.10.16 06:07
avatar

Ne, nesmíte, není rozdíl, zdali je, či není ve vozidle řidič, při stání na modré zóně. Něco jiného by bylo, kdybyste se zrovna chystal navléknout výstražnou vestu a tahal trojúhelník, páč máte poruchu vozidla.

To pak okecáte, pokud na to máte.


doplněno 11.10.16 15:31:

Pokud vozidlo nejede, nemůžete dostat pokutu, že tam stojíte, páč jste zákon neporušil. Bohužel ale řidič dostane pokutu za něco jiného, třeba nemá trojúhelník vzadu, nebo nemá vestu.

Policista nemá právo kontrolovat, zdali je či není vozidlo poškozené, nepojízdné. Musí Vám věřit.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 11.10.16 14:57

Je tam od vás jasné ne a to jsem potřeboval vědět. Moc děkuji za radu a k té mé otázce mám ještě dodatek. V autš je zkrytý vypínač, který uzavírá přívod benzinu a tím pádem nenastartujete. /proti zlodějům/. Pokud to použiji na modré zoně s tím, že čekám na machanika, tak podle zákona dostanu pokutu? Nejde mi o nějaké ukecávání, ale co je podle zákona. Děkuji !

Datum: 12.10.16 00:51

Děkuji vám za nové informace a ještě jednou přeji krásný den. Jan. V.

Datum: 12.10.16 02:05
V Praze jezdí s autem,které zaznamenava RZ zaparkovanych aut,údaje ukládá a pak to magistrát vymáhá. Na místě nic neřeší,to se pak těžko prokazuje závada.
Holt další z rady příjmů pro město aneb jak oskubat ovcana!
Ohodnoceno: 3x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.