Nádrž + rezerva

Od: Datum: 08.10.16 16:36 odpovědí: 4 změna: 08.10.16 19:17

Dobrý den,

měnili mě nádrž na autě (stará prorezla). Starý benzín vyčerpali a pak ho tam vraceli. Ovšem když jsem tankoval, tak ručička ukazovala cca 30 % nádrže, přičemž jsem natankoval 47 litrů. Možno lze natankovat 64 l. Neodkážu si vysvětlit, že tam toho tolik vešlo. Je možné, že rezerva je nějak oddělená od hlavní části nádrže tudíž byla prázdná já ji naplnil?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: krtek
Datum: 08.10.16 16:54

spíš bude problém v plovákovém čidle

Ohodnoceno: 0x

Od: xxxy
Datum: 08.10.16 16:57

jako že by plovák ukazoval víc paliva než ve skutečnosti je?

doplněno 08.10.16 16:59:

jel jsem z pce do prahy a klesnul zhruba stejne jako pokazdé.

doplněno 08.10.16 17:23:

Po natankování normálně ukazuje plnou...

Datum: 08.10.16 19:14

Spíše ale záleží na velikosti nádrže.Jak máte velkou?oněch 64l? Pokud je velikost 64 l tak hrubým odhadem ,bez velkých počtů ,30%=+- 20l a vy jste sještě ntankoval 47l=dohromady 67 což je v normě nebot ani měřák není přesný a ani nádrže nemají přesně udávaný objem ale ve skutečnosti jsou větší tzv bezpečnostní rezerva!.Tedy jestli jsem Vás pochopil správně.Jinak rezerva není zvlášť oddělený prostor ,ale je jen vymezený čidlem,které při poklesu na danou mez (u mých aut je to 8l) ,rozsvítí oranžovou kontrolku a ručička spadne do červénoho pole teda snad u většiny aut!

doplněno 08.10.16 19:33:

Nemá syčet.Nádrž musí být odvětrávná,jinak v nádrži vzniká podtlak,který brání nasávání paliva do motoru,u některých motorú by Vám tento chcípnul.Například se toto stávalo na pístech (J50 typ 20...)pokud se víčko ucpalo!.

Ohodnoceno: 0x

Od: xxxy
Datum: 08.10.16 19:17

chápete mě dobře.no možná to tak bude, uvidím ted pri dalším tankování...

ještě se zeptám, dříve (před výměnou) mě při otevírání víčka nádže zasyčelo. Teď nic. co je správně? má syčet nebo ne?

doplněno 08.10.16 19:35:

TAkže předtím to bylo špatně když syčelo, teď po opravě je to ok...snad tědy nebudu mít špatný plovák

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.