Převod vozidla- kroky

Od: Datum: 08.10.16 14:35 odpovědí: 6 změna: 08.10.16 19:43

Dobrý den,

rád bych se tu optal a upřesnil pravidla převodu vozidla (prodej), abych někde neudělal chybu. Vozidlo prodávám, je zároveň vyřazeno z evidence, čili nemá SPZ, ani malý techničák. A nyní kroky- připravím smlouvu (může být libovolná z vzorů na internetu?), následně si kupující zařídí povinné ručení (je nutné k vyzvednutí?) po čemž pak půjdeme na odbor dopravy vyzvednou značky, správně? Potom se zajede na evidenční kontrolu a následně s evidenční kontrolou opět na odbor dopravy, kde už proběhne přepis vozidla, správně?

+ otázka: Když vytisknu kupujícímu plnou moc, bude platná a může si zajet na evidenční kontrolu sám?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.10.16 15:13
avatar

Zdravím,
ta nejdůležitější informace ke stanovení správného postupu vám tam chybí - má auto platnou TK +emise?
ANO - vy vyzvednete RZ + OTP (musíte mít auto pojištěné), pak se jede na evidenčku (můžete vy nebo budoucí majitel nebo třeba oba) - evidenčka musí být na jméno nového majitele), pak úřad a přepis (případně zaplacení eko výpalného)
NE - auto odvezete (na odtahu, nebo vleku - nemá RZ = nesmí na silnici) vy nebo nov. majitel nebo spolu na evidenčku (na jméno nového majitele), pak s papíry na přepis (může být jen jeden vás s plnou mocí druhého - ověřenou)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.10.16 15:20

Ano, technická je platná do června 2018...


doplněno 08.10.16 15:22:

Jde mi hlavně o to povinný ručení- může si ho založit budoucí majitel na sebe nebo ho musím uhradit já? Příjde mi uhozený hradit povinné ručení, když auto bude mít druhý den někdo jiný, navíc bude mít povinné ručení levnější (bonusy+firma).

Datum: 08.10.16 16:15
avatar

Samozřejmě, že si ho na sebe může udělat nový majitel, ale třeba i kdokoli jiný - kontroluje se zda je auto pojištěno a ne na koho pojištěno je.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cicko*
Datum: 08.10.16 16:37

Evidenční kontrola se provádí na konkrétní vozidlo a ne na osobu! Klidně tam může být uveden Orgoj Cholchoj z Ulanbátaru.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kakamila
Datum: 08.10.16 15:19
Těch lidí tady s plnou mocí už bylo...a všichni to obrečeli.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.10.16 19:43
avatar

Pokud je vozidlo vyřazeno z evidence nelze dohlásit a prodává se ne auto a le soubor náhrdních dílů.Pokud je dočasně vyřazeno pak naložit na podval nebo odtahovku odvzt na STK k provedení EvK-je jedno kdo udělá,pak s prodejcem na úřad a aporvěst změnu,pokud zůstane v dočasném vyřazení-pak nemusí být uzavřeno PR ale vozidlo nesmí na komunikace jinak než na podvalu či odtahovce.A další je jedno jakou kupní smlouvu budete mít,dle jakého vzoru ,dokonce ani písemně nemusí být!Když vytisknete PM a dáte ji kupujícímu tak tato platná nebude-musí být OVĚŘENA- Czech-point nebo matrika či notář.Ale nedoporučuji udělovat ke změnám ohledně aut udělovat PM a na evidenční netřeba PM!

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.