Nejde povolit kontrolní šroub na převodovce

Od: Datum: 03.10.16 19:36 odpovědí: 11 změna: 06.10.16 13:03

Potřebuji poradit pánové ,potřebuju dolit ojel do převodovky a kontrolní šroub nejde povolit...nějaký chtrák ho předemno asi zkošel povolovat a je totálně ožvejkanej.. když vložím imbus už jen švejkám víc ,,zkoušel jsem trošku poklepat šroub wdčko a nic ...přemýšlím než navařím imbus natvrdo jestli je nějaká šance dolit olej jinak :-D jelikož mám polo 1.4 2000rok tak to přez nahon asi nejde ...děkuji za rady ..ale asi nebude jina možnost než tam něco navařit

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.10.16 19:40

Zkusil bych sikovky knipex,pokud půjde zachytit tak povolíš.

Ohodnoceno: 0x

Od: fik
Datum: 03.10.16 19:40

Nemusíš vařit imbus,pokud tam máš přístup,stačí navařit matku,pak vzít normální klíč a prostě to povolit. Samozřejmě si kup nový šroub s těsněním. Šance dolít jinak dle mě nebude a i kdyby,nijak nezměříš kolik jej tam máš

doplněno 03.10.16 19:44:

A možná než jen dolít bych zapřemýšlel o výměně oleje,i převodový olej má svou životnost. Kolik má auto najeto?

Ohodnoceno: 3x

Od: peppik
Datum: 03.10.16 19:55

No napsal jsem to blbě samozřejmě že davam nový ,jen neni kudy nalit :-D no zkusim tam asi neco navařit a pak sehnat nový ,,,jinak to asi nepovolím

Datum: 03.10.16 21:12

No nevím kolik trčí ale než začnete vařit nešel by vyklepat -vytočit majzlíkem+kladívkem?

Datum: 03.10.16 21:39

Nalívá se právě tím kontrolním šroubem,tenkou hadičku,nahoru připevnit trychtýř a postupně lejt. Až to začne vytíkat tím kontrolním šroubem ven tak už máš převodovku plnou. Tipuji to na nějakých cca 2,5 litru

Datum: 03.10.16 21:40

Já myslím, že to tazatel ví. Jen mu nejde šroub povolit.

Datum: 03.10.16 21:46

No jo moje blbost,špatně jsem to pochopil. Jak už jsem psal hore,osvědčený způsob je navařit matku,zároveň tím teplem jak se to zahřeje,se ten šroub i uvolní. Pak už jej klíčem lehce vytočí

Datum: 03.10.16 21:18

Já to povolují,tak že nastříkám sprej uvolňovač zarezlých šroubů nebo brzdovou kapalinu na šroub.Nechám pusobit 24 hodin.Vezmu imbus 17mm a na konec prostrčím imbusem trubku vnitřní pruměr 21,5mm délka 300mm.Trubka může být delší podle potřeby.Tak povovolují kontrolní a vypušťovací šroub i u převodovek staréch 20let. ;)

Datum: 03.10.16 21:46

Jsem to nastříkal už odpoledne ,tak uvidíme jestli povolí ,jinak majzlik jsem panové už zkoušel a ani o píd se nehlo :-D takže když zitra nepovolí po nastříkání tak to navařím,,,,,to víš mě tam ten imbus pomalu ani nedrží,když ho tam dám pomalu se to serve celé už :-D hold někdo to zkoušel a nedozkoušel :-D

Datum: 03.10.16 22:08
NaposleDy jsem to povoloval snad pulmetrovou trubkou. Takže jestli nejde ani vyklepat tak te vaření nemine

Datum: 06.10.16 13:03

Povoleno nechal jsem pusobit WDčko na 2 dny ,pak imbus a šup trošku síla a už to je venku diky

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.