Jak na přihlášení auta cizincem?

Od: Datum: 01.10.16 12:42 odpovědí: 2 změna: 02.10.16 12:25

Dobrý den, netušíte někdo, prosím, jak je to s přihlašováním aut, když je vlastní cizinec? Nástin naší situace: teta naší kamarádky jí chce koupit auto. Teta je Slovenka a chce, aby zůstalo přepsáno na ni. Ale chce ho dát plně k dispozici kamarádce, aby ho používala v ČR. Jasně, dost na houby situace, ale ta teta k tomu má své důvody... Jak se to dá vyřešit?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.10.16 13:26

No auto by se mělo v tomto případě přihlásit u nás. Vlastníkem klidně může být osoba zahraniční. Jde o to, že v rámci EU platí předpis, že pokud se auto trvale zdržuje na území cizího státu po dobu nejméně 185 dní, je nutné jej zaregistrovat v daném státě. Je otázka, jak se toto v praxi kontroluje, to nevím, možná někdo zde řekne.

Co se samotného provozu týče, tak tam máte několik možností, buď ji auto prostě jen pujčí (raději s ověřeným potvrzením o zapůjčení). Všechny poplatky včetně pojištění související s provozem vozidla bude hradit teta.

Druhá možnost je, že ji nechá do TP zapsat jako provozovatele vozidla. V tom případě vlastníkem bude stále teta, ale jako provozovatel bude uvedena Vaše kamarádka. Ta pak na sebe bude míst sjednáno i pojištění a všechny poplatky/pokuty půjdou za ní. Pokud je to tedy na delší dobu, doporučuji tuto variantu.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: hurvajs
Datum: 02.10.16 12:25

Rád bych Vám poděkoval za odpověď!

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.