Eko.daň z vozidla

Od: Datum: 28.09.16 08:44 odpovědí: 4 změna: 29.09.16 14:59

Posím poučí někdo? Jak je to s ekologickou daní při změně majitele (prodeji, či koupi) osobního automobilu staršího jak 30 let? Jsou nějaké možnosti změny majitele bez povinnosti tuto daň neplatit? Jak je to při likvidaci takového vozidla, nebo při dalším používání jako veterána? Případně který zákon to řeší?

Děkuji - miro


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.09.16 08:53
avatar

První převod po osvobozeném je zpoplatněn.Takže nebyl-li poplatek na podporu sběru a likvidace autovraků zaplacen (ekopoplatek)tak je při převodu vybrán-bez zaplacení není převedeno!Majitele=prodejce takového auta se toto netýká, jen a pouze toho kdo je ochoten toto koupit!Při likvidaci oprávněnou firmou se neplatí nic by možná existují firmy kde se toto platí,u nás ještě za vrak zaplatí tuším 1000kč/1000kg a ještě dostanete protokol! Pokud je to veterán a prošel testací? nevím jak se toto řeší.Jistě ještě někdo odpoví!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ctenar
Datum: 28.09.16 10:57

Eko platí jen první ne-ZTP majitel při registraci auta (veteráni viz §4).

Veteráni jsou registrovány jinak (vyhláška).


doplněno 28.09.16 11:03:

Oprava: ne §4, ale odst.4 *zed*


doplněno 28.09.16 11:07:

Tedy jak se tam píše: když současný majitel projde certifikací na veterána, tak ty po koupi nebudeš muset platit eko.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ctenar
Datum: 28.09.16 11:19

M1 je osobák do 8 lidí.

N1 je náklaďáček do 3,5t.

definice

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mzxy
Datum: 29.09.16 14:59

řeší to zákon o odpadech v § 37 e)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.