Kondicni jizdy s dodavkou?

Od: Datum: 28.09.16 06:00 odpovědí: 4 změna: 28.09.16 15:43
Zdravim, chtel bych ziskat praci ridice dodavky, ale mam zkusenosti jen s autem. Je v Praze nejaka autoskola, kde by byly mozne kondicni jizdx s dodavkou, abych si to vyzkousel, byly mi vysvetleny rozdily oproti autu atd? Nedari se mi nic najit.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.09.16 08:22
Rozdil snad vidis. Dodavka je sirsi a vetsi jak auto. Jinak se sni jezdi uplne stejne jak s autem. Neni se ceho bat.
Ohodnoceno: 0x

Od: fik
Datum: 28.09.16 10:30

No jak už bylo řečeno,rozdíl je že je širší a delší. Musíš si víc nadjet,musíš víc přemýšlet kam se vejdeš,musíš být opatrný při couvání. Jinak se řídí úplně stejně,není tam rozdíl. Nemůžeš s tím vletět do zatáčky jak se supersportem. Musíš počítat s tím že naložený i prázdný to bude pomalejší na brzdách. Když přijdeš do autoškoly a zeptáš se,určitě ti rádi vyhoví,protože jsou to peníze pro ně,ale řeknu ti že mě stačila jedna jízda a už jsem jezdil s dodávkou jak kdybych ji řídil od mala

Od: ctenar
Datum: 28.09.16 15:04

Pochybuju, že to někdo nabízí. Na to lidi nepřitáhnou. To raději koupí novou Fabii než držet auto, v kterém někdo bude chtít jet jednou za 3 měsíce.

Běž se projet s nějakým známým, ale i bez přípravy to jde. Jen jeď pomalu, jako když si začínal s autem, ať poznáš, jak je to proti autu pomalé, líné, nestabilní a jako žvejkačka.

Datum: 28.09.16 15:43

Zdravím,
záleží s jakým autem máte tu praxi a zkušenosti
- pokud s nějakým autem, které je "skleník" (typicky stará auta, ze ktrých bylo krásně vidět na všechny strany i bez zrcátek), pak se budete muset dost učit (vím o čem mluvím - přecházel jsem z aut typu Lada (žigulík) a Wartburg, takže skleníky, u kterých zrcátka potřebujete akorát na dálnici na změny jízdy v pruzích, protože za ta zrcátka jsou malá a stejně v nich nic pořádně vidět není, takže se couvá "na oči", přehled je skrz okna a nemají žádné posilovače, z čeho plyne
- naučit se couvat na zrcátka (výhodou je, že nové dodávky mají zrcátka taková, že v nich je velmi dobře vidět, takže to není tak složité jak se zdá)
- počítat s tím, že jste větší (delší a často i o hodně vyšší) a širší než je osobák
- počítat s tím, že za auto většinou vůbec nevidíte (mě se třeba za dodávku schová i superb jako nic a nevidím ho ani kousek)
- naučit se počítat v něterých případech s o dost vyšším těžištěm auta
Co bych doporučil hlavně - zjistit si, s přesně jakým typem dodávky) tím nemyslím značkou, ale např. van, skříň (ač se to nezdá, zdaleka to není totéž na ježdění) byste jezdil a co se bude vozit a pak podle toho hledat možnosti učení se.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.