Mohu jezdit s vozidlem

Od: Datum: 27.09.16 16:10 odpovědí: 8 změna: 27.09.16 21:20

jezdím s řádně pojištěným vozidlem sveho zemřelého dědy.Je třeba to nahlásit pojišťovně?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hydra
Datum: 27.09.16 16:15
Ne musíš to přepsat
Poněvadž jestli neproběhlo dědické řízení nemůžeš jezdit
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.09.16 18:39

dědické řízení?*smich* Problém je spíš ten, že povinné ručení končí smrtí pojistníka!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.09.16 18:57
avatar

Danysi,povinné ručení nekončí smrtí pojistníka,ale výpovědí nebo skončením doby na které bylo pojištění sjednáno.Z toho vyplývá,že povinné ručení může být psáno na jakoukoliv osobu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.09.16 19:45
avatar

hydra, velice se mýlíte..

Proč by nemohl jezdit vozidlem?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.09.16 19:00
avatar

Pojišťovně nemusíš nic hlásit a až skončí doba pojištění,novou pojistku napíšeš na sebe.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: cicko
Datum: 27.09.16 19:17

Zákon 168/1999 § 26, odst.2:

(2) V případě smrti vlastníka vozidla vykonává povinnosti vlastníka vozidla podle tohoto zákona až do okamžiku nabytí právní moci usnesení o nabytí dědictví jeho dědic, v případě více dědiců ten, který k tomu byl ostatními dědici pověřen. Nebyl-li nikdo pověřen, pak tyto povinnosti vykonává správce dědictví. Nebyl-li nikdo z více dědiců pověřen ani nebyl určen správce dědictví, vykonávají povinnosti vlastníka vozidla dědici společně a nerozdílně. V případě smrti pojistníka přecházejí práva a povinnosti z pojištění odpovědnosti do doby nabytí právní moci usnesení o nabytí dědictví na dědice společně a nerozdílně.

Ohodnoceno: 5x
 
Datum: 27.09.16 19:48
avatar

Pojištovně je to fuk, kdo jezdí s vozidlem.

Vozidlo je pojištěno, máte platnou zelenou kartu, ale je dobré si sjednat pojištění na své jméno.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: cicko
Datum: 27.09.16 21:20

Pojišťovně je to fuk do té doby, než nastane pojistná událost a požadavek na pojišťovnu aby poskytla plnění! Potom je to jeden z prvních důvodů, jak z toho vycouvat.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.