Odtah vozidla

Od: Datum: 23.09.16 07:33 odpovědí: 7 změna: 23.09.16 16:47

Dobrý den,

parkoval jsem s malým vozidlem s SPZ na sídlišti v obousměrné menší ulici (hlavní) na bezvýznamné kolmé križovatce, kde z vedlejší přijede tak 5 aut denně. Bohužel je tu čím dál méně míst k stání (staví se nové činžáky a ruší původní parkoviště, různé práce na silnici nebo vedle ní atd.), tak jsem tudíž stál až na počátku křižovatky (začátek výjezdového oblouku). Bydlím poměrně dál od místa, tak se tam nedostanu třeba týden, ale mám tam známé kteří tudy 1-2x týdně projdou.

V neděli mi volali jestli jsem odjel autem že tam nestojí(ve čtvrtek tam prý ještě bylo). Tušíc zradu, jsem se jel podívat do míst, kam město odtahuje. Bylo tam. Přivolaná MP mi sdělila přestupek stání v křižovatce a dala 200,-pokuty. Prý to bylo v sobotu na udání, sami od sebe to neřeší. Odtah stál další 2000,- . Chci se zeptat jestli postupovali v souladu s čímkoli, když auto hned odtáhli, nebo jestli mě mohli(měli) napřed jakým koliv způsobem vyzvat k odstranění, např. nalepeným papírem na boční sklo se lhůtou.

Dle mého auto nijak akutně nebránilo výhledu nebo provozu v křižovatce, stálo úplně u pangejtu a je to malé přehlédnutelné Subaru Justy. Děkuji za názory Roman.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.09.16 08:10

Dle mého názoru byla pokuta velmi mírná

Ohodnoceno: 0x

Datum: 23.09.16 08:30

Pokuta 200,- Kč za parkování v křižovatce je zcela běžná. Většinou policie nejdříve vyzve k zaplacení, případně k vysvětlení přestupku (lísteček za stěračem) a následně odtahuje jen v případě, že vozidlo nějak brání provozu. Že je to bezvýznamná ulice, kterou projede 5 aut denně není podstatné. Jste si jistý, že jste nebránil průjezdu větších aut (popeláři, hasiči, záchranáři...)? V tom případě by byl odtah zcela oprávněný. Pominu cenu za odtah.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 23.09.16 09:14

Vzhledem k tomu, že tam stávají i různé pětkové Bavoráky, a jiné větší potvory tak nevím jestli jsem s mým pocket autem překážel víc nebo míň (někomu). V sousední ulici kde jsem stál "řádně" v řadě mi přendal zase kdosi mé SPZ na jiné auto stojící v jiné a naopak. Pořád se něco děje. :)

Datum: 23.09.16 08:36
Měli vas poprosit a pak az dat lísteček! :-D pokud je to na udání, tak to řešit musí. Pokud branite provozu,pak je odtah na místě
doplněno 23.09.16 15:37:

já bych si zas představoval, aby se rádoby řidiči naučili parkovat a hlavně řídit! Nicméně to je zas na jinou diskuzi, ale pravděpodobnost, že se to vyplní je podobná s vaší představou*smich*

Datum: 23.09.16 09:17

Tak nějak bych si to představoval, ale k tomu je cesta dlouhá, nekonečná...

Datum: 23.09.16 16:47

no jo, pane policisto. to by ale ta vaše organizace musela fungovat trochu jinak. postáváním za bukem a kontrolováním vest a lékarniček to nepůjde. kontrolováním rezervních pneumatik a povinné výbavy také ne. celých 26 let se řeší bagatelní přestupky a ty nebezpečné se přehlížejí. bylo by s nimi moc práce. ale to je na jinou diskuzi *smich*.

já teď denně hraju takovou hru. říkám tomu, chyť si svého ..ehm... včera po pěti minutách - borec v jednosměrce. tak musel 200m couvat, protože za mnou jela další 4 auta. dneska chodec, když zjistil, že brzdím, tak se rozhodl ve 2/3 přechodu zastavit a jít zpátky. něco mumlal, tak jsem stáhl okénko a řekl mu, že je to v pohodě, že nikam nepospíchám.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 23.09.16 10:36

Auto tvořilo překážku v provozu (dle zákona, ne dle logiky bohužel) a tak muselo být odstraněno. Lepit v takovém případě výzvu je hloupost. Mohli si však vylustrovat kde bydlíte, zajít tam, zazvonit, dát do ruky pokutu na 200,- a říct, ať do 5ti minut přeparkujete, jinak odtah a 2.000,-Kč. Samozřejmě se můžete soudit, ale dokud nezaplatíte, auto nedostanete. Šance, že to vyhrajete je tak 50/50 podle toho na jakého natrefíte soudce a podle toho jakou bude mít náladu.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.