Jak zakonzervovat auto?

Od: Datum: 23.09.16 07:29 odpovědí: 4 změna: 24.09.16 22:25

Dobrý den,Koupil jsem si krásnou zachoval Š 120 od prvního majitele.Naprosto bez koroze.Má novou technickou.Nechci s ní jezdit,ale chci nechat značky.Mám stodolu,jsou tam ale kuny.Co mám udělat?Prásí se tam.Auto jsem vyleštil,navoskoval,dutiny vystříkané,spodek také.Olej nový,Nádrž má tak 1|4 benzínu.Co bych měl ještě udělat?Samozřejmě vypojit baterku a jednou za měsíc protočit.Dát na špalky?Díky

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.09.16 14:50

Nevím ale pokud nechcete dlohodobě uložit tak bych než protočit jednou za měsíc,raději projet a pak odstavit ,ale to je můj názor.Jinak nádrž spíše doplna než jen 1/4 ! 1/4 nádrže = 3/4 nádrže vzduchu ,ze kterého se kondenzuje voda do paliva!

Ohodnoceno: 0x

Datum: 23.09.16 15:34

v prvé řadě zamezit přístupu kunám a jiné havěti! občas protočit motor, občas auto projet - za hezkého počasí. Pravidelně měnit náplě atd.

Od: fik
Datum: 23.09.16 16:48

Hele autu stejně jako přetěžování,škodí nečinost. Jednou za měsíc bych to vzal na výlet,minimálně 20 kilometrů aby se to všechno prohřálo a protočilo-za pěkného počasí bez deště a rozhodně mimo zimu,do soli to nebrat vůbec,leda že bydlíš někde na odlehlý vesnici kde se nesolí-čistý sníh tomu nevadí.

Když to úplně odstavíš,tak fajn motor teda semtam protočíš,ale zatuhne ti zbytek,nápravy,řízení,ložiska...

Nejdříve nainstalovat plašičku na kuny-to je základ-různé izolace a plasty z auta jsou pro tyhle mrchy vítaná pochoutka,tak aby ti tu škůdku nesežraly,a věc číslo 2 pokud se tam práší,tak auto pod plachtu. Hlavně tam musí být sucho.

Taky mám krásnou škodovku, 120GLS starý model v krásném pískovém laku a semtam to takhle vytáhnou na výlet,poslouchat zvuk toho ekologií nezhnuseného motoru a jenom si pěkně na pohodu jet,to je krásný zážitek a za těch let mě to nepřestalo bavit

Ohodnoceno: 1x

Datum: 24.09.16 22:25

Dřív se doporučovalo při dlouhodobém odstavení auta, úplné vypuštění nádrže, vyšroubovat svíčky, do každého válce asi půl deci motorového oleje, ručně párkrát protočit, aby olej smočíl kolem dokola válce, zašroubovat svíčky - jen rukou. Neutahovat. Baterku vyndat a dát do tepla, a dvakrát do roka ji nabít. Dát na špalky, aby se nedeformovaly pneu.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.