Kontrola alkohol - krev

Od: Datum: 23.09.16 06:01 odpovědí: 9 změna: 23.09.16 19:38
Jakym zpusobem se provadi to, kdyz vas policie zastavi a jde se na odber krve?
Delaji policiste taxika "do nemocnice a zpet"? (prespoklad negativniho vysledku)
Co s autem? To se mezitim necha stat jen tak nekde u krajnice?

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.09.16 06:14
avatar

Asi vám to nepomůže a je to možná hloupá rada: ale když jsem seděla za volantem a byla jsem kontrolována, měla jsem VŽDYCKY NULU! Člověk musí být zodpovědný, já bych taky nechtěla, aby mi nějaký nacamranec vymlátil či zpřelámal rodinu. Proto se chovám stejně.

Takže jsme nejezdila nikam na krev, nenechávala auto nikde stát. Policista se jen usmál, zasalutoval, vrátil mi doklady a frčela jsem dál. Radila bych Vám chovat se stejně. Těch volů na silnici je habaděj, proč dobrovolně rozšiřovat jejich řady? Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.09.16 06:32
avatar

babojago, já bych s tím důrazem ohledně nuly byl trošku opatrný. Ono není stoprocentně zaručeno, že při dechové zkoušce to musí být tak vždy. Aby ses jednou nedivila, že jsi nic nepila a přesto Drager ukazuje. Bylo by to opravdu probuzení pro tebe, z pevné víry, že tohle přeci není možné. Tyto případy se staly a metodika měření těmito přístroji připouští tyto situace.


doplněno 23.09.16 06:40:

I když by se to později zcela jistě vysvětlilo (odběr), můžu ti zaručit, že dočasné krátkodobé zbavení tvé svobody ve formě zabavení dokladů, nasazení pout a odvedení do auta a odvoz by s tvou psychikou hnulo docela dost, zejména když by jsi byla přesvědčena o své nevině.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.09.16 07:14
avatar

Jestliže je řidiči dechovou zkouškou zjištěno malé množství alkoholu v krvi, zcela jistě mu nejsou nasazena pouta.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hanesz
Datum: 23.09.16 09:00
V případě, že Vám to ukáže nějakou malou hodnotu např. z kapek, léků apod., tak policisté 15 minut počkají a dají Vám dýchnout znovu. Pak už to pravděpodobně bude 0.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.09.16 06:42
avatar

Auto určitě zůstane stát ta, kde je, na krev Vás odvezou, ale až po dechové zkoušce. Odvoz zpět, to netuším, ale alkohol z krve se neurčuje na počkání.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.09.16 08:42
Zajímavé,ze me ten drager nikdy nic neukázal :-D Asi jsem narazil zrovna na ty dobrý .. Chápu,ze propiskonosovi a letackovozicovi to mohlo něco ukázat i když nic nepil. :-D
Pokud vim,dělají se dechové zkoušky min.dvě v rozestupu několik minut. Cesta na odběr krve je samozřejmě s policisty, náklady jsou pak vymahany po řidiči
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.09.16 09:41

Po odběru už je nezajímate. Taxi. Není čas, je nutno lovit

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.09.16 19:38
avatar

Kolikrát jsi podstupoval ODZ? Nebo ji sám denně necháváš provádět? To naštve, když to nic neukáže, co? Tak už sis mě nechal prolustrovat? Měl bys tedy vědět, že rozdáváním propisek se rozhodně neživím.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.09.16 10:42

Takže nafoukáte, je víc jak 10% rozdíl mezi hodnotami, případně s nimi nesouhlasíte nebo máte nad 1 promile ... jede se na "krev", tam Vám jí odeberou, lékař popíše jak se chováte a 1) pokud jste na kaši tak se zajišťujete / zadržujete, umisťujete do policejní cely nebo protialkoholní záchytné stanice, až vystřízlivíte (většinou do rána či odpoledne), tak Vás vyslechnou a pustí 2) pokud nejste na kaši, buďto dají předvolánku na druhý den, případně vyslechnou hned a pustí. Auto zůstává na svém místě, neboť i policista je povinnen zastavovat vozidla určitým způsobem dle interních předpisů. Další jízda je Vám zakázána, ŘP či potvrzení o ztrátě ŘP je Vám zadrženo. Některé hlídky si počkají u auta, až se tam ten člověk vrátí, chytnou ho znova ... a pak už je státní zástupce silně naštvaný, když mu ve 3 ráno volají to samé jméno co v 1 s tím samým skutkem a může navrhovat vazbu (v případě TČ), nebo v případě PŘ, se osoba může až na 24 hod. zajistit, každopádně i vozidlo se za určitých okolností dá zajistit a může se na krásno stát, že propadne státu. Sousedovi se to stalo, strávil Vánoce + Silvestr, Nový rok na vazbě, pustili ho až v březnu a auto se prodalo v dražbě, teď chodí pěšky. *placni*

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.