Kamion - značky s rychlostmi

Od: Datum: 20.09.16 10:29 odpovědí: 13 změna: 20.09.16 15:17

Zdravím,

už dlouhou dobu mě vrtá hlavou, proč na návěsech kamionů bývá více než jedna značka s omezením rychlosti (viz obrázek). Co znamená každá? Mají nějakou odlišnou platnost za různých podmínek?

Díky.



Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: k2
Datum: 20.09.16 11:14

Jde o rychlostni omezeni v ruznych statech (Evropy), nikoliv o ruzne podminky.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 20.09.16 11:16
avatar

k2. můžete Vaší odpověď více rozvinout? Jako že v jednom státě je konstruční rychlost jen 50km, v jiném 90km?

Páč na zádi se jedná o konstruční rychlost, nikoliv o povolenou maximální rychlost v různém státě.

Nebo se pletu?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: k2
Datum: 20.09.16 11:29

Vyhlaska 341/2002 Sb. v §11 odst. (1) hovori o techto "oznacenich" jako o nejvyssi povolene rychlosti, takze se pletete.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.09.16 11:47
avatar

...a nevadí ti, že vyhláškou 341/2014 se "Zrušuje se:1. Vyhláška Ministerstva dopravy a spojů č. 341/2002 Sb., o schvalování technické způsobilosti a o technických podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích..."?

zdroj

Ohodnoceno: 0x
 
Od: k2
Datum: 20.09.16 12:10

Nevadi mi to. Podstatou je, ze se stale jedna o oznaceni nejvyssi povolene rychlosti (nikoliv konstrukcni). Tak je to ted v priloze 12. casti H teto vyhlasky...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.09.16 12:54
avatar

...mě taky ne, já si pamatuju, že i na vozejk je to značka konstrukční rychlost (pod tím názvem se i prodává) a vím, že "Jde o rychlostni omezeni v ruznych statech (Evropy), nikoliv o ruzne podminky." je blbost, jelikož i v tom tvém odkazu se píše, že tato nejvyšší rychlost se odvíjí od konstrukční: "(1) Vozidla kategorií M2, M3, N2, N3, O, OT, S s výjimkou čelně nesených strojů kategorie SN a jednonápravové traktory s přívěsy a speciální nosiče pracovních adaptérů musí mít na zádi karoserie, a to pokud to konstrukce vozidla dovoluje, v levé polovině vyznačenu nejvyšší povolenou rychlost zaokrouhlenoua) u vozidel s konstrukční rychlostí nepřevyšující 45 km.h-1 na nejbližší nižší celé číslo,b) u ostatních vozidel na nejblíže nižší celé číslo dělitelné pěti." což nemá se státem nic společnýho...

----...jestli se nepletu, je to označení plnej, s návěsem bez návěsu,tak nějak to bylo, ale to už netvrdim s určitostí...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: k2
Datum: 20.09.16 13:15

Nevim, co je mysleno mym odkazem (ja sem zadny odkaz nedal). Pokud ta vyhlaska (341/2014), tak v te nic jako:
... že tato nejvyšší rychlost se odvíjí od konstrukční...
neni.
Od konstrukcni rychlosti vozidla se pouze odviji zpusob zaokrouhlovani rychlosti na techto "tabulkach". Se statem to ma spolecne to, ze tato nejvyssi povolena rychlost je v kazdem state jina.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.09.16 13:54
avatar

...toto: "Vyhlaska 341/2002 Sb. v §11 odst. (1) hovori o techto "oznacenich" jako o nejvyssi povolene rychlosti"

...a v té části H se píše to stejný o té konstrukční rychlosti...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: k2
Datum: 20.09.16 14:09

Ale vubec ne. Ted budu citovat PLATNOU vyhlasku, tedy 341/2014 Sb.Priloha 12., cast H)

H) Technické požadavky na výbavu vozidel označením nejvyšší povolené rychlosti:

1. Vozidla kategorií M2, M3, N2, N3, O, R, S, C, T a Z s výjimkou čelně nesených strojů kategorie SN a jednonápravové traktory s přívěsy a speciální nosiče pracovních adaptérů musí být vybavena na zádi karoserie, a to pokud to konstrukce vozidla dovoluje, v levé polovině označením nejvyšší povolené rychlosti zaokrouhlené

a) u vozidel s konstrukční rychlostí nepřevyšující 45 km.h-1 na nejbližší nižší celé číslo,

b) u ostatních vozidel na nejblíže nižší celé číslo dělitelné pěti.

Odstavce 2. a 3. nechme ladem, tam se resi umisteni, velikost, provedeni atd...

Konstrukcni rychlost je tedy pouze "voditkem" pro zaokrouhleni tech cisel na tabulkach. Pro samotnou aplikaci tabulky s oznacenim nema zadny vyznam.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.09.16 14:51
avatar

k2, takže Vás chápu dobře, že tento návěs "v levé polovině označením nejvyšší povolené rychlosti zaokrouhlené"

má povolenou rychlost 50,60,70,80,90?

a kde může v Evropě jezdit 90?

Děkuji

Ohodnoceno: 0x
 
Od: k2
Datum: 20.09.16 15:16

Myslim, ze na dalnici v Estonsku ci Litve, mozna i nekde jinde. Ale na 100% si jisty nejsem, takze pokud Vas to zajima, tak si to najdete v jejich narodnich predpisech. Estonsky ani litevsky neumim.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: axus®
Datum: 20.09.16 14:13
avatar

V nekterych zemich je to doporucene, v jinych predepsane, ze vozidla (a nejen nakladni), ktera maji max. rychlost legislativou omezenou vuci obecne rychlosti na dane komunikaci v dane zemi, musi byt takto oznacena. Je to kvuli informovani ostatnich ucastniku provozu, ze jde o vozidlo s omezenou maximalni rychlosti.

V pripade, ze je limit v km/h, cedulka vypada tak jako na obrazku, v pripade, ze je limit v mph, je pod hodnotou vyznaceno MPH.

Zadna velka veda.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.09.16 15:17
avatar

...takže, hádáme se zbytečně, důležitá je spz kamionu: toto jsem našel na tomto webu: "K tomu dotazu u kamionu 50,80 , 90... to je označení v tom státě jak může jet, v obci, mimo obec, dálnice. Mají to povinné Britové a Frantíci. Rychlost platí jen v domácím státě jak to má vylepeno. Frantík když vjede do Německa tak jede podle jejich předpisů. Národní předpis je vždy nad EU předpisem. U nás se dává správně jen jedna a to je povolená konstrukční rychlost dle TP avšak maximální k vyhlášce.">>> tudíž, náš kamion má jednu značku, a to s konstrukční rychlostí a bylo by tam km, a totok je cizinec...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.