Prodej vozidla do zahraničí

Od: Datum: 18.09.16 09:18 odpovědí: 8 změna: 18.09.16 22:06

Dobrý den, prodávám svoje auto do zahraniči, konkretně do Anglie. Co vše budu potřebovat na úřad, aby auto bylo v pořádku přepsané?
Děkuji za odpoved.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: kakamila
Datum: 18.09.16 09:24

Snad to ještě platí...

http://www.registr-vozidel.cz…ly-vyvoz-vozidla-do-zahranici

To jako,že se to vyplatí...?Viděl jsem k nám dotažené pravostrané vozidla z UK...nakoupili to tam Romové a přijeli s tím sem,neb už je tam nechtěli...A vono to jde i obráceně...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lokol
Datum: 18.09.16 09:27

Zřejmě se vyplatí. :) Díky za odpověd.

Od: ctenar*
Datum: 18.09.16 12:22

Jen se chci ujistit, že to neprodáváš nějakému špatně anglicky mluvícímu Nigerijci, který ti předem zaplatí přepravu. Protože to je podvod. Hledej tady na Poradně zkušenosti lidí, kteří naletěli s jiným zbožím.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lokol
Datum: 18.09.16 13:43

Platbu předem jsem odmitl hned na začatku, takže prý zaplatí jeho speditér při převzetí. Kupní smlouvu podepíše a pošle prostřednictvim emailu. Rád si necham poradit, zda to neni podvod. ;)

Od: kakamila
Datum: 18.09.16 14:48

Aby jsi auto neodhlásil...a za svoje zase nepřihlásil...

Prodej mimo republiku smrdí...víš kolik by stála jen doprava?Typuji tak 15tis.(na vleku).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ctenar*
Datum: 18.09.16 22:06

Rád si necham poradit, zda to neni podvod.

Já bych jen poradil, abys googloval podrobnosti z té emailové výměny s ním (jméno, emailová adresa, ...), abys nenarazil na podobné pokusy o podvod.

By mě zajímalo, jak ti chce doručit kupní smlouvu emailem. Hodně štěstí s vymožením kupní smlouvy, když už nebudeš mít auto.:( Nehledě na právní platnost oskenovaného kusu papíru. *stop*

Co je to za speciální auto, že se vyplatí to importovat ze vzdálené chudé země se špatným stavem vozovek a posolenými silnicemi během studených zim, navíc s levostranným řízením?


doplněno 18.09.16 22:27:

Popis principu podvodu a pár zkušeností lidí.

Dokud nejsou peníze na mojem účtu a banka nepotvrdí, že tuto platbu už nelze vzít zpět (stornovat) ze strany odesílatele, vůbec bych s cizincem neztrácel čas a raději prodal někomu místnímu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tex®
Datum: 18.09.16 17:20

Ahoj,

neřeším okolnosti, kdo to kupuje a za jakých okolností ale administrativní postup na úřadě je tento:

potřebuješ TP, ORV a obě RZ. Budou po Tobě asi chtít zelenou kartu, kde pojistníkem bude ten cizinec, ale tohle nemá moc oporu v zákoně, takže pro jistotu vem svoji zelenou kartu.

Vyplníš žádost, kde uvedeš údaje o cizinci a úřad přidělí RZ určené na vývoz, vydá nové ORV s omezenou platností(max.3 měsíce) a odebere české RZ a ORV. Poplatek 450,.

Následně zajdeš na pojišťovnu, kde zrušíš pojištění.

Finito

Tex

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mzxy*
Datum: 18.09.16 20:02

1.) na úřadu se předkládá jen velký a malý TP + české RZ, NIC VÍC český zákon nevyžaduje, nepiště proto nesmysly ani odkazy na dopravníinspektoráty provozované bůhvíkým

2.) zákon z dílny pana Stanjury je špatný, cizince nelze zapsat jako provozovatele, jde pouze o přidělení značek na export

3.) množí se případy kdy vozidlo nebylo zaregistrováno v zahraničí, ale na exportních značkách jezdí autem Evropou někdo neznámý a jako provozovatel je pořád evidován poslední český majitel, včetně jeho objektivní odpovědnosti za přestupky

4.) také se stane že se auto na exportních značkách vrací do ČR, ale nový majitel jej bez souhlasu posledního evidovaného provozovatele NEPŘIHLÁSÍ!

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.