Blikání kontrolky servis

Od: Datum: 08.09.16 07:38 odpovědí: 7 změna: 08.09.16 09:30

Dobrý den, měl jsem auto v servisu, kde mi dávali do kupy motor (byla nakopnutá hlava a další super věci). Požadoval jsem výměnu oleje a to říkali, že dělají automaticky když se dělá hlava. Když jsem včera s autem odjížděl ničeho jsem si nevšimnul až dneska ráno když jedu do práce, koukám že bliká při startu na přístrojovce ikonka "service". Jak řto mám chápat, jako, že olej vyměnili, ale zapomněli to softwarově vymáznout? Jde o Oktávku I. 1.9TDI 66kW.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 08.09.16 08:13

jj, ten klíč servis se mění klíčkem v zapalování a "nulovátkem" km - jestli máte cestu kolem, ať vám to nastaví na další km, jinak dohledáme přesný postup pro oktávky...

doplněno 08.09.16 08:28:

http://www.skodaoctavia.cz/sk…i-ukazovatele-udrzby-oil-insp

Ohodnoceno: 2x

Datum: 08.09.16 08:18

Tak já tomu moc nerozumím, potřeboval bych to trošku polopatě vysvětlit. Cožpak o to, k pánovi do servisu to mám kousek, jde o to, že on má teďka 14 dní dovolenou.

Datum: 08.09.16 09:02

Tak to hnedka po práci vyzkouším, díky.

Datum: 08.09.16 09:29

Ten servisní interval teď nenulujte. Jde o to, že se Vám začne počítat od nuly, nicméně když budete mít prohlídku později, tak Vám v dalším roce bude blikat dříve, než po skutečně uběhnutem roce nebo 15tis km. Vynulování toho počitadla v době, kdy nehlásí je komplikovanější a musí se dělat přes diagnostiku..

Upozornění na servis ničemu nevadí, klidně s tím můžete jezdit. Hlavně Vám to nedá zapomenout, že ta prohlídka má proběhnout.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 08.09.16 08:19

Ikonka service upozorňuje na pravidelnou servisní prohlídku (každých 30 000 km nebo 1x ročně, podle toho, co nastane dřív). Ikonka olej upozorňuje na pravidelnou výměnu oleje (každých 15 000 km). Jsou to dvě nezávislé ikonky. Pokud se měnil jen olej, tak nebyl důvod "vymáznout" i servisní prohlídku.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 08.09.16 08:27

Jo takhle, to jsem nevěděl. Děkuji. A ještě se zeptám, když to bliká teď, mohu to nechat být ještě třeba 3 měsíce? Víte v Prosinci mi končí technická, takže bych to nechal až na tento termín.

Datum: 08.09.16 09:30
To že bliká ničemu nevadí a na chod auta nemá žádnej vliv
Je to jen otravná hláška kterou dle návodu dokážeš sám do dvou minut smazat *palec*
Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.