Jiné žárovky- jiný provozovatel

Od: Datum: 03.09.16 10:58 odpovědí: 4 změna: 05.09.16 08:48

Dobrý den,

mám otázku k používání nepředepsaných žárovek na autě v případě silniční kontroly. Jsem pouze řidičem vozidla, vlastník je někdo jiný. Technickou auto prošlo bez problémů, ale řekl bych, že ze známosti. Řešil jsem, jestli přehodit na původní žárovky. Jak by to probíhalo v případě silniční kontroly a je tedy můj plán s přehozením na původní správný?

Pardon za nadpis, popletl jsem tam provozovatele a vlastníka...

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: isteron
Datum: 03.09.16 11:58

Predpísané sú len príkony žiaroviek a pätice. Dôležité je to pri reflektorových do predných reflektoroch. Tam sú väčšinou dvojvláknové, s rôznym príkonom, napr. 55 W / 45 W, Iné je to napr. u Renaulta, ten používa dvojvláknové na koncové svetlá + brzdové v jednej banke. Obe majú červené svetlá. Alebo do smeroviek. Žltá farba je už v banke žiarovky.

Ohodnoceno: 0x

Od: krtek
Datum: 03.09.16 12:01
Důležitá je i barva světla...

Datum: 03.09.16 13:37

Samozřejmě jde případný postih za řidičem. Ten je povinnen před jízdou vše zkontrolovat a neznalost neomlouvá. Pokud je hlavní světlomet na H4 jiný zdroj tam prostě nepatří (včetně LED).

Odpověď zní ANO. Dejte tam žárovky, které tam patří.

Od: asd1
Datum: 05.09.16 08:48

Odpovídá řidič.

Jiné žárovky než předepsané = technicky nezůsobilé. Při nehodě v noci je pravděpodobný problém s pojišťovnou a plněním...

Osobně bych tam dal správné nebo nejel.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.