Nastartování na parkovišti

Od: Datum: 02.09.16 16:08 odpovědí: 5 změna: 02.09.16 17:48
Můžu na veřejném parkovišti nastartovat a protočit motor i když nemám řidičák?
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: kuky®
Datum: 02.09.16 16:53
Když můžete opilý do vozu pouze usednout a sedět v něm tak dlouho dokud nevystřízlivíte, tak proc by jste ho jako neřidič nemohl nastartovat a protočit motor?
Ohodnoceno: 0x
 
Od: frank
Datum: 02.09.16 16:57
Já do vozu opilý neusedám a nastartovat potřebuji ze servisních důvodů.
Od: kuky®
Datum: 02.09.16 17:12
S tou opilostí to byl příklad...chtěl jsem tím naznačit, že startovat můžete naprosto bez obav.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: asd1
Datum: 02.09.16 17:14

Může to zbytečně provokovat a spousta policajtů tě může brát jako řidiče. Když už, tak nejlíp asi sedět u toho na místě spolujezdce a tvrdit "řidič odešel" - museli by prokázat že lžeš. Známý byl v hospodě a pak seděl v autě a čekal na vystřízlivění (v plánu byla na vystřízlivění procházka ale pršelo). Policajti ho označili za řidiče a nepomohl ani právník a soud = papíry do čistírny a pokuta.

z diskuse na autorevue.cz kde byl dotaz policajtům, jejich odpověď:

Dobrý den, pane xxx,

zákon č. 361/2000 Sb., o provozu na provozu na pozemních komunikacích, ve znění pozdějších předpisů v ustanovení § 2 písm d) uvádí, že "řidič je účastník provozu na pozemních komunikacích, který řídí motorové nebo nemotorové vozidlo anebo tramvaj, řidičem je i jezdec na zvířeti".

Po konzultaci s ministerstvem dopravy (gestorem zákonu o provozu na pozemních komunikacích) Vám sděluji, že pokud osoba vozidlo nastartuje, vozidlo řídí. Otázku trestnosti, zejména nebezpečnosti konkrétního jednání by bylo nutné posoudit s ohledem na konkrétní okolnosti události.

S pozdravem yyy

Ohodnoceno: 1x
 
Od: frank
Datum: 02.09.16 17:48
Potřeboval bych nastartovat kvůli diagnostice

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.