Mísitelnost fridexu

Od: Datum: 30.08.16 09:36 odpovědí: 6 změna: 30.08.16 19:35

Mohu do chladiče Felicie, kde mám modrou nemrznoucí směs nalít ( doplnit stav ) Fridex Stabil?

Díky

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.08.16 09:58

Neryskoval bych.Stabil není určen pro hliník-leptá jej

Ohodnoceno: 2x

Datum: 30.08.16 11:18

ne dolejt můžeš jen modrou či zelenou nemrznoucí směs

pokud naliješ bílej fridex nebo červenou nemrznouci směs riskuješ že ti to časem sežere těsnění pod hlavou a budeš mít zbytečný starosti

Ohodnoceno: 2x

Datum: 30.08.16 12:54

všechny nemrznoucí směsi jsou v podstatě založeny na destilované vodě a etylenglykolu,u novějších propylenglykolu.Něco inhibitoru koroze.Prodejci sice rozlišují směsi pro ocelový blok motoru a hliníkový,ale moc velký rozdíl ve složení není,pro hliník je míň inhibitorů./

(organických kyselin)

Myslím,že se nic nestane,když se chladič doplní jinou směsí,než tam byla původně.V létě bych nedoplňovall nic ,než vodu.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x

Datum: 30.08.16 17:39

Nevím proč hned všichni chcete doplňpvat nemrzku! Mně za pět let (mám tam již poněkolíkáte nemrzku G12,oranžová s výměnou po 5rocích) -od výměny do výměny klesne zámrznost kapaliny max o 2°C z nějakých cca-27°na -25°c.dolévám nemrzku asi tak měsíc po výměně pak když je třeba tak jen vodu a není třeba dolévat nemrzku.Ale má to jednu podmínku-když koupím hned měním a pak vím co tam je a pokud je porblém-opět vím čím doplnit!

Milisi doporučím -dolejte jen vodu nebo destilku (dle toho nakolik se cítíte-já se řídím radou výrobce,který píše vodu ,NE destilku!) a pak vycucněte vzorek kapaliny hustoměrem a změřte do kolika ° máte namícháno-pokud víte jak je tam dlouho,Nevíte-li to tak tuplem -dolít vodu a na zimu vyměnti celou náplň!

Jabrako-nekteré jsou mísitelné ale některé NE,udělají z kapaliny kaši co nebude chladit a bude následovat minimálně jen vyčistění celé chl.soustavy+ nová náplň !

Od: karel1234
Datum: 30.08.16 19:26

Asi takhle:

G11 (zelená, někdy modrá) - norma TL774C
G12 (růžová, oranžová) - norma TL774D
G12+ (růžová) - norma TL774F
G12++ (růžová) - norma TL774G

Kapaliny s normou C a D se v žádném případě nesmějí míchat. Vznikne velmi agresívní směs hnědé barvy, která rozežírá hliník a naleptává gumu.
Pokud se jedná o novější kapaliny s normou F nebo G, ty se mohou mísit s čímkoliv bez problémů.

Od: fik
Datum: 30.08.16 19:35

Chladící kapaliny mísit NEJDOU. Tím si dokonale zničíš motor. Jestli ti za to těch pár kaček stojí. Doplň normálně modrozelenou G11 jakou tam máš

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.