Jak zjistit majitele podle spz

Od: Datum: 30.08.16 00:00 odpovědí: 12 změna: 21.09.16 09:55

Ahoj,

mohl by mně někdo zjistit majitele podle SPZ 9B6 60 83? Bohužel tato osoba mně svým autem odřela moje auto a ujela. Nechci to řešit pěstmi, jen bych rád si s dotyčným popovídal. Za jakoukoliv smyslplnou informaci jsem ochoten i zaplatit!

Předem díky za jakoukoliv odpověď!

Karel

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.08.16 00:22

učiníš u firmy POMÁHAT a CHRÁNIT patřičné oznámení a oni ti ho najdou *palec*

doplněno 30.08.16 00:23:

ještě mi napadá skočit na stk jestli by ti ho dle značky nenašli

Ohodnoceno: 0x

Datum: 30.08.16 00:48

Nahlaste to pojišťovně (poznačte si přesný datum, čas, svědky, barvu auta, počasí) ona si to vykomunikuje s pojištovnou dotyčného. Bude li třeba, požádá poldy o součinnost. Když na dálnici kamionu upadne kus ledu z plachty, taky ho nehoníte na první benzinku, stačí ho identifikovat (což je SPZ). Svědectví je MOC důležité, počítejte s tím, že vám nebudou věřit (proč taky, třeba vás jen naštval soused takže každá drobnost se počítá. Dohledat majitele SPZ je na průser pro oba - ochrana os.údajů a zneužití pravomoci. Dva trestné činy si nelajzne nikdo ...

Od: soucek
Datum: 19.09.16 14:47

mě pán naboural,napsal jsem si číslo vozu i jeho op a číslo pojistky-bohužel nic víc a odeslal to příslušné pojištovně s vyjádřením jejich likvidátora ,jenže vozidlo bylo na jiného majitele -firmu z Kajman ostrovů a s pojištovnou nekomunikuje tak je to hozený k ledu .Kontaktovat pilicii a podat trest ozn,na neznámého pachatele

Datum: 30.08.16 07:05

Karle, musíte na policii na skupinu nehod. Pokud máte argumenty na doložení skutku, máte vyhráno, jinak řidič bude tvrdit, že nic neudělal a nenaděláte vůbec nic.

Nikomu nic neplaťte, jen sám sobě.

Ohodnoceno: 1x

Od: mzxy
Datum: 30.08.16 10:57

Stačí se podívat do zákona, kdo má přístup do registru vozidel...exekutorská komora, policie, celní správa, ministertvo financí, životního prostředí, obce, kraje atd...samozřejmě v každám elektronickém systému zůstává stopa po tom, kdo se do něj přihlásil a podívá na osobní údaje dotyčného...hodně dobrý známý by musel porušit zákon, zneužít svého postavení a bezdůvodně zjišťovat něčí osobní údaje...Navádíte k porušení zákona a ještě k tomu za úplatu?

Od: asd1
Datum: 30.08.16 14:14

Je nabouranej = má právní zájem a nárok na info kdo mu způsobil škodu.

Policie - oznámit nehodu. Jde o ujetí od nehody. Na jeho autě budou stopy po nehodě (samo po delší době už to nejspíš bude opravené - kvůli důkazům je potřeba řešit to okamžitě aby auto policie našla ještě neopravené)

Datum: 30.08.16 16:23

O jaké nehodě je řeč? Promáčklý blatník, rozbité světlo? Jaká bude asi výše škody? A když už ho najdou, řekne, že si ani nevšiml, takže neúmyslné. Už startují auta i vrtulník a jdou se tomu věnovat, náklady 5x převyšují škodu a všichni to cvakneme z výplaty ... Pořád nechápu, proč řešíte viníka, i kdyby to udělal strýček Fido? Jde přece o škodu a tu bude řešit pojišťovna, proč hned benga?

Datum: 30.08.16 21:22

wlezley,

o nehodě musí být řeč, páč se stala. Neumyslné odjetí od nehody není termín. Spíše, zdali se prokáže, že to byl on viník.

Pojištovna to řešit bez viníka nebude, nelze oznámit že nehodu spáchalo vozidlo toto vozidlo a pojištovna to uhradí. Viník musí dát souhlas, že to zavinil.

Datum: 30.08.16 21:53

milancukrar: Vznikla škoda, to, že někdo ujel je názor. Teoreticky, co když o tom, že někoho odřel, opravdu nevěděl? Protože je každý účastník ze zákona pojištěný, je pro mě partnerem pojišťovna. Když bude mít potřebu zjišťovat, jestli si jeden vymyslel SPZ nebo druhý koukal po výrech a odřel auto, může povolat policii. Přece nemusím viníka chytit za ruku a vlastní krví podepsaný Euro-formulář i s policajtem přivézt na pojišťovnu. Mám jeden problém, vznikla mi škoda a chci ji uhradit, víc mě nezajímá, jsem osoba práva neznalá. Tak jsem to řešil vždycky a zatím jsem si na žádný výslech ani jinou opičárnu nemusel brat den dovolené ;) Ale možná to někoho baví a bude to brát jako zpestření dne :-D peace

Datum: 21.09.16 09:09
Nejsem si jistý jestli jsi už někdy něco s pojišťovnou řešil. Každopádně to blahopřejí k tvému optimismu. Ano všechna vozidla jsou pojištěna ale škodu od neznámého pojistitele neuhradí pojišťovna neznámých pojistitelů protože taková jaksi neexistuje:( A k původnímu dotazu... Kdysi byl na stránkách bezpojisteni.cz formulář kde člověk vyplnil spz a vylezl údaj o tom, u které pojišťovny a na koho je vozidlo pojištěné. Jen si nejsem jistý jestli krom spz nemusel člověk znát i vin.

Datum: 21.09.16 09:55
Na bezpojisteni .cz vám vylezlo akorát kde a od kdy je vozidlo pojisteno nic víc! Hlásit to mel hned a zpracovává to ODN Policie ČR

Od: vanad1
Datum: 08.09.16 09:58

Na tyto informace máte Policii ČR. Půjdete na kteroukoliv služebnu nahlásit co se stalo, oni pak zjistí komu patří.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.