ABS - Citroen Saxo

Od: Datum: 23.08.16 18:48 odpovědí: 6 změna: 24.08.16 16:47

Do třetice všeho nejlepšího se ještě poptám :o)

dnes jsme ještě před technickou , než na ni pojedeme nechali udělat diagnostiku , jestli není ještě něco potřeba vyměnit , aby bylo vše v pořádku , motor je bez chyb , všechno ostatní také , jen u ABS je zádrhel. Na papíře je napsáno:

Počítač ABS nebo ESP

Počítač neodpovděl.

Technik říkal , že to bude řídící jednotka ABS , ať jí nejdříve vyndáme a zkusíme vyčistit , jestli není zaoxidovaná a pokud i potom nepůjde , tak koupit novou. Zkusíme zítra vyčistit kontakty , nebo jestli není něco uvolněného , ale chci se zeptat , jestli nemá ABS v saxíku nějaké relé či tak. V pojistkové skříni je totiž nějaký konektor , přesné označení je R3 a nevím , jestli tam něco nechybí , zrovna třeba na to ABS , aby jsme nekupovali novou jednotku a potom to nebylo spínačem. V manuálu píšou pouze o pojistkách , ale toto tam vůbec popsané není. Zasílám fotku té pojistkové skříně , kdyby jste někdo věděl , jestli tam něco chybí , případně k čemu to patří , budu rád. Děkuji.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.08.16 18:58
avatar

A funguje ABS či nikoliv?Zjistíte lehce na písku nebo šterku-bude-li kopat do pedálu funguje ,ne-li pak je něco špatné a ABS jako by nebylo.

Předně bych zkontroloval kroužky na všech kolech-čistota,zdali se neprotáčí atd,kontrola kabelů od čidel,změřit samotná čidla...Každopádně sio myslím že poškození řj absky je velice nepravděpodobné největši pravděpodobnost je -špatný kroužek (někdy stačí že je v něm špína) čí čidlo .Většinou alespoň na větším cíťovi-xantii -odejde čidlo LP kola!


doplněno 23.08.16 20:34:

A to nevíte že jste z toho relé či pojistku vajmul? Pokud tam něco patří-samo to nevyskočilo.Sorry ale líp to neumím napsat.Zhuste nevím jaké máte VIN,podívat na ŘJ ze seviceboxu víc nevím jak na to jsem neprozkoumal- a do piškota se nekouknu-syn je v práci Na xantii bych měl cokoliv ale na toto ještě moc nemám a ani ještě neznám.


doplněno 23.08.16 20:35:

To Vám ale asi moc nepomůže?!

Ohodnoceno: 2x
 
Od: blask
Datum: 23.08.16 19:25

Ono se právě při otočení klíčku ani nerozsvítí kontrolka ABS , což by na pár vteřin měla , právě jsem si myslel , jestli tam nemá v té zásuvce R3 být nějaký spínač-relé , kvůli kterému to nefunguje,

Od: blask
Datum: 23.08.16 21:03

Děkuji. Právě máme toto auto krátce , cca měsíc co jsme ho koupili a dáváme ho po původním majiteli do pořádku , tak proto nevím , jestli tam něco nemá být , my jsme právě nic nevyndavali. Zkusím se s ním zítra zastavit ještě v Citroenu , jestli neví , co by tam mohlo chybět. I tak Vám velmi děkuji , že jste si dal čas s radami a plánky. Děkuji.

Datum: 23.08.16 21:33
avatar

Aha,tak to jo.Jen upřesnění jde o 1,1 40kW typ motoru HDY .

Ono jo možné že je jen závada na čidle,kroužku nebo jen bláto v kroužku a nesnímá a ŘJ to vyhodnotí jako závadu-rozsvítí kontrolku na palubce-ale filuta vyjme žárovku a ejhle vše je OK mimo startu-neporblikne při kontrole funkčnosti.Nevím ,ale do citroenu bych nejezdil i když mně v jednom případě docela vytrhl trn z paty. Lepší je nějaký specialista-garážista na PSA doporučím se obrátit na: http://www.citroen-club.cz nebo zde : http://www.saxoclub.cz (tento nevím jak funguje) . Dřív než v Pá se do auta nedostanu,ale v pá bych se mohl podívat kde co je,ta patice je kde-v pojistkovce v motoruvém prostoru či pod palubovkou? Odkud jste?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.08.16 08:23
avatar
V TP je psane , ze mate ABS?
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.08.16 16:47
avatar

PSA má nekdy od 90 standartně ve všech modelech ABS .Takže ano má to v TP!

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.