Výběr autoškoly

Od: Datum: 22.08.16 19:55 odpovědí: 8 změna: 25.08.16 12:15

Zdravím,

hodlám teď začít dělat autoškolu a mám celkem dilema kterou vybrat. Rozhoduji se mezi dvouma.

7500,-Kč - klasická autoškola s Fabii, jezdílo by se hlavně po silnicích II. třídy, po okrskách (co jsem slyšel tak do Brna neradi jezdí, myslím že za celý výcvik se tam člověk dostane jednou)

10 500,-Kč - autoškola přímo v Brně, takže bych byl natrénovaný i na hustší provor, auto Audi A3 Sportback, jsou tam i instruktorky a je to express služba a garantují že za 30 dní máte papíry zvládnutý. Je to B-automat ale to mi nevadí, i když vím že pak nebudu moci řídit manuál.

Takže teď babo raď. Co myslíte že je lepší? Připlatit si 3 tisíce mě nevadí. Je možnost v Brně více chybovat nebo je to naopak lepší, že člověk zvládne hustější provoz?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.08.16 20:12
avatar

Odpověď je jednoduchá. Buď se poohlídneš po jíné autoškole, nebo prostě uděláš papíry v té první a v centru brna se pak můžeš vyřádit až až. Pořád je lepší dělat autoškolu na manual než na automat, kde takovou autoškolu snad dělají jen cizinci, nebo lidi, co absolutně nezvládají koordinaci s pedály.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.08.16 20:19
avatar

Jaký má význam autoškola s automatem?:-Dučit se v hustém provozu nevidím jako výhodu.Potřebujete se v klidu všechno naučit,získat jistotu a pak hurá do "divočiny"ale i tak si nemyslím,že mimo centrum to bude pohoda.Blbci jezdí všude a dnes je hustý provoz snad i na polních cestách.Takže nevím co řešíte,první varianta je snad jasná.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: krtek*
Datum: 24.08.16 07:43

autoškola s automatem je uplná zbytečnost..nechápu kdo to může dělat..krom těch co tu byly uvedeni

Ohodnoceno: 0x
 
Od: gjvuh
Datum: 24.08.16 08:09
Automat je nesmysl. Lepší manuál a klidný provoz.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.08.16 19:57
avatar

To jsou opravdu na výběr pouze tyto dvě autoškoly?

Mě by to teda hrozně vadilo dělat si papíry pouze na automat.

Autoškola má povinnost provádět část výcviku v městském provozu.

Pokud autoškola garantuje že máš za 30 dní papíry zvládnuté, to je samozřejmě nesmysl. Autoškola může maximálně garantovat že za 30 dní s tebou zvládne odjet všechny hodiny jízd, kterých je 28 - tedy 14 jízd po max. dvou hodinách denně + hodiny teorie a zdravovědu, ale nerozumím tomu, jak může autoškola garantovat to, že uděláš zkoušky.

Myslím si, že nejlepší je vybrat si autoškolu podle referencí kterých se dá na internetě najít dostatek a podle ceny (výrazně levné = podezřelé)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.08.16 20:05
avatar

Když jsem dělala autoškolu, druhou jízdu mě instruktorka vzala do provozu v Liberci. Ne ten nejhustší, ale provoz. Pár prvních jízd jsme nejdřív jezdily po okrajích města, ale vždycky zbylo i na provoz. Ptala jsem se, jestli jezdí i dál, protože jsme vždycky objely celý Liberec. Prý ne, nemá to smysl, na okreskách se člověk nic nenaučí a zabočit dle trojúhelníku umí každý. Jen jednou jsme trénovaly serpentiny. Dává to smysl - zkoušky po okreskách rozhodně nebudou, na zkouškách Vás vezmou do provozu. A co pak tam uprostřed Brna, když jste si dosavaď jezdil po okreskách... Za mě tedy určitě provoz. I ten manuál se člověk asi dokáže naučit sám, až bude mít auto, ale jezdit v provozu se před zkouškami sám asi nenaučíte.


doplněno 25.08.16 13:00:

Aha, tak to se omlouvám, to jsem nevěděla... v tom případě bych se asi pokusila vyjednat jiné auto (jestli mají) nebo v té levnější autoškole dojednat ježdění po centru. (Já, když jsem cítila, že něco potřebuji procvičit, tak mě tam instruktorka vzala, pokud to nebylo v rozporu s tím, co umím a mám umět. Snad je takový přístup běžný...)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.08.16 11:47
avatar

Manuál se sice člověk dokáže naučit sám, ale s řidičákem pouze na automat stejně nebude smět řídit auto s manuálem ! Pozor na to !

Ohodnoceno: 0x
 
Od: asd1
Datum: 25.08.16 12:15

Jednoznačně to první = klasika manuál za 7500,

Jestli se chceš natrénovat na hustší provoz, tak ti oproti druhé možnosti zbyde 3000,- na cvičné jízdy po městě nebo i školy smyku. Řidičák jen na automat je dost zásadní nedostatek, manuál má drtivá většina aut.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.