Kupní smlouva?

Od: Datum: 19.08.16 14:04 odpovědí: 6 změna: 20.08.16 20:38

Zdravím,

Kupuji auto u kterého se platí ekologická daň.Tu chci samozřejmě obejít.Chci auto napsat na strýce,který má průkaz ztp.On se s prodávájícím ani s autem neviděl.Já s prodávajícím jsme sepsali kupní smlouvu a plnou moc pro strýce,protože přepis budeme řešit my.A já se ptám,co bude další krok?Smlouvu s plnou mocí jsme si poslali přes email.Mám si ji vytisknou,podepsat strýcem nebo stačí když ji vytiskne prodávající,podepíše,zajde na ůřad stejně jako kupující ověřit podpis a my už jen zajdeme na evidenci?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 19.08.16 15:36
avatar

Plná moc přes mail? To asi neprojde...

A strýc souhlasí s vlastnictvím toho auta "napořád"? Nebojíte se problémů exekucí na jeho osobu? Nebojí se on pokut na své jméno za vaše prohřešky?


doplněno 19.08.16 16:20:

chytrému napověz...


doplněno 19.08.16 17:18:

No nedá mi to, odpovím ještě na nepochopení mých dotazů - postup vám popsal @Diesel a zkratky už snad chápete.

Psal jste "plná moc mailem" - PM zaslána mailem není platná, musí být korektní podpis, tj. pokud není strýc přítomen, musíte mít plnou moc v originálním kuse - ne kopii podpisu. Originál mailem nepošle.

"Napořád" - strýc nemá žádné přímé příbuzné? Co se stane s vozem, který po smrti strýce najednou bude připadat dědicům?

Znáte svého strýce dostatečně? Někdy se diví třeba bratr-sestra, že jsou najednou zadluženi celá rodina... není třeba svolávat na strýce smrt, taková chybná smlouva může exekucí sebrat i "vaše" auto.

Pokuty jsou zase obrácená verze - na straně strýce bych nikdy nic takového nedělal - uděláte průšvih a on bude platit.

Vůz, u kterého je ekovýpalné více než 5000,- bych si nekoupil.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kupsm
Datum: 19.08.16 15:44

Jmlc,opět nechápe.Proč odpovídáte na otázku otázkami?Napořád?No napořád.Přes email?Ne jen jsem doplnil údaje a následně se vytiskne.Exekuce,důvod?

Datum: 19.08.16 16:11
avatar

Proč KS přes e-mail? Vždyť je úplně jedno kdo je v ní napsán zda-li jako kupující bud psán p.Jmlc,Mzxy nebo já či Vy.KS nikde nepředkládáte tk ji klidně napište třeba na prezidenta Zemana. proVás bude důležité abyste měl od strýce PM na změnu z prodejce na sebe a psána musí být na Vás ,abyste byl splnomocněn Vy nebo pokud důvěřujete prodávajícímu tak na něj.

Další krok-beru-li že jste koupil a máte od strýce ověřenou PM, .je uzavřít PR na sebe a adané auto,pak udělat s prodjcem nebo sám (to je jedno) evidenční nebo celou tehchnickou včetně emisí (to je na Vás a na tom na jak dlouho je platná)Pak se oba dva-Vy s PM od strýce a prodejce- dostavíte na místně příslušný úřad ,kde na přepážce evidence MV předložíte TP a ORV auta,ZK,Vy PM od..., oba dva své OP,vy ještě 800kč na daný spr.poplatek a doložíte ZTP strýce.Pak po zapsání změn dostanete doklady (TP a ORV ) psané na strýce,dostanete zpět OP,ZK a potvrzení o zaplacení spr.popl a jedete domů se strýovým svým autem.Toť vše.nezapoměňte ale ža další převod auta bude ZPOPLATNĚN eko daní,pokud se opět nepřevede zase na ZTP!


doplněno 19.08.16 16:31:

A co je na tom nejasného? Jsou to běžné zkratky,běžně v této oblasti používané.Pokud je neznáte tak se ptejte!


doplněno 19.08.16 18:48:

Jmlc ,ale no tak jaké placení pokut? Myslím že takovou banální věc znáš !Pokud je pokuta z automatického zařízení dojde strýci-ten doloží řídil XY adresa... atd a NEPLATÍ ani pokutu ani body!Nebo bude vyzván k pdání vysvětlenáí k přestupku a pak toptéž -řídil...

Jine to je jak píšete v případě úmrtípže příbuzní se pak mohou hádat a dokonce řešit vlstnoictví daného auta i soudně (ale asi vzhledem k eko poplatku za to nebude stát,ledaže by šlo třeba o P 405posledního roku výroby s motorem téměř nesmrtelným-XUD - a ještě ve stavu nového auta či zánovního!Takové pak ale stojí za to zaplatit eko i 5 000kč!)

Ohodnoceno: 1x
 
Od: kupsm
Datum: 19.08.16 16:17

Diesele to jste teda fakt vysvětlil,ty vaše zkratky

Datum: 19.08.16 22:12

Přidám se s doplňující otázkou. Jak by to bylo u auta s ekodaní v následujících případech:

1. Vlastník osoba ZTP, zapsaný provozovatel běžná osoba.

2. Vlastník běžná osoba, zapsaný provozovatel osoba ZTP.

3. Běžná osoba zdědí vozidlo od osoby ZTP. (Podle mne se Eko neplatí.)

4. Běžná osoba zdědí vozidlo od osoby ZTP a prodá ho běžné osobě. (Podle mne se Eko platí.)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.08.16 20:38
avatar

Pří dědictví se neplatí ekovýpalné ale další první převod (Po každém osvobozeném)se platí,4 ano bude paltit.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.