Druhy leasingu u auta

Od: Datum: 17.08.16 20:46 odpovědí: 1 změna: 18.08.16 23:24

Zdravím, dívám se v poslední době po autech. Zatím tedy neplánuji žádné koupit. Ale čistě teoreticky. Chtěl bych jako čerstvý podnikatel auto - nové. S vyhlídkou že bych jej každých 24 nebo 36 měsícu měnil. Tomu asi odpovidá operativní leasing. Zdá se idealní bohužel mě odrazuje limit km který každý rok můžete najet, a taky prý až to auto vracíte tak ho 3 lidi hodinu zkoumají kvůli opotřebení a poškozením. Co mě zajimá jestli u operativního leasingu si můžete vzít auto jaké chcete. Třeba nějaké co si nakonfiguruji nebo vyhlídnu u škodovackého dealera.

Dál jsem hodně viděl inzeráty na převzetí leasingu? Je to možné i u klasického uvěru kdyby to auto bylo moje a já po 2 letech našel někoho kdo by úvěr převzal? Protože co jsem se díval, tak i u klasického leasingu to auto není Vaše.

Děkuji za odpověď.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.08.16 23:24

Pokud chcete leasing, musíte spňovat určitá kritéria - to asi víte (dostatečný příjem, nebýt v registru dlužníků apod.). Vybrat auto si můžete v podstatě jakékoliv. Otázkou je, jestli Vám dealer (respektive spřátelená leasingovka) operativní leasing poskytne. Pokud byste si představoval auto "na zakázku" s vysoce nadstandardní výbavou, mohl by být operativní leasing problém (finanční by být mohl). U běžných verzí aut je to bez problému.

Ohledně převzetí úvěru - proč by někdo přebíral Váš úvěr? Pokud je auto Vaše a neručíte s ním úvěrové společnosti, můžete ho klidně prodat. Kupující si vyřídí svůj vlastní úvěr na koupi auta tam, kde bude chtít. Vy dostanete vyplacenou cenu auta. Z těchto peněz splatíte vlastní úvěr. Pokud ovšem autem ručíte, byla by situace složitější. To by bylo na dlouhé povídání ...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.