FM TRANSMITTER... Jak funguje?

Od: Datum: 05.09.16 07:54 odpovědí: 6 změna: 05.09.16 22:08

Dobrý den,

jak funguje FM TRANSMITTER do auta? Zapojím jej do zásuvky v autě a ...? Radio si nějak samo najde tento bezdrátový vysílač? Moc nechápu funkci této součástky a jak se přenáší signál do rádia v autě... Jak se napojuje na anténu a repráky v autě?

Mám rádio CD30 pro Opel bez MP3 a USB vstupu a rád bych jej nějak měl a viděl jsem právě FM transmitter s USB vstupem

https://www.alza.cz/hobby/sen…s-d2915036.htm?catid=18849964

Nebudu muset nějak upravit radio?

Děkuji za odpovědi.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.09.16 08:06
Fm transmitter je vysílač, nastavíte si určitou frekvenci, na které bude vysílat, třeba 108 MHz. Tu samou frekvenci si naladíte na přijímači, tedy rádiu.
Ohodnoceno: 1x

Datum: 05.09.16 08:35

Představte si ten transmitter jako malé vysílací studio s anténou, ve kterém sedí moderátor - dejme tomu třeba radia Impuls. Víte, že když chcete poslouchat Impuls, naladíte frekvenci plácnu 87,6 MHz. Prostě je to malý radio vysílač, který vysílá signál jako velká komerční rádia, jen s menším výkonem, A Vaše rádio v autě ho pak přijme. To je celé.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 05.09.16 09:29

Impulz, jo. Proč jako příklad největší hnůj? Nelze od toho čekat zázraky. Pro nějaké hraní to stačí, ale na nějaké HIFI zapomeň.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 05.09.16 20:54

Pokud nemáš Rolse nebo Bentleye tak si stejně v žádném autě HiFi nevychutnáš jako doma v křesle na špičkové aparatuře!

Ohodnoceno: 1x

Datum: 05.09.16 22:08

Citroene, vychutnám. Jako v obýváku, ale poslouchám víc v autě. Slyšels někdy TOP HIFI, DSP a 10 repro + čtyři subfoofery a celkovém poctivém výkonu ke 400W? Proto transmiter zavrhuju. Je ale typ, který je OK. Ale vřazuje se přímo do ant. koaxu s přepínáním. Ale takový jsem viděl jednou.

Ohodnoceno: 0x

Od: akym®
Datum: 05.09.16 19:12

Rádio nemusíš nijak upravovat; nic se nenapojuje na repráky ani anténu, jen jak píší výše, sjednotíš freqence – měl jsem na rádiu v předvolbě č.5 freq. 88,8 MHz, transmitter naladěný stejně. Po zapnutí obou přehrává z flešky stejně kvalitně, jak sis to na ní nahrál, a jaký máš kvalitní výstup z rádia. Přehrávání ovládáš na transmitteru; když si např. budeš chtít poslechnout zprávy, pozastavíš přehrávání, přepneš předvolbu např. na 1 a za 5 minut se vrátíš. Já měl v tom i vstup na SD kartu, je to dobrá věc, kdo nemá vstup na USB v rádiu.

Ohodnoceno: 3x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.