Profesní průkaz

Od: Datum: 13.08.16 14:05 odpovědí: 3 změna: 15.08.16 00:12
Dobrý den
Chtěl bych se zeptat potřebují profesní průkaz na řízení vozidel do 3.5 tuny dodávka profesak do firmy mezinárodní doprava jelikož to někdo požaduje
Profesní průkazy se dělají jenom na nákladní vozidla až od 3.5tuny nebo jak to je a proč to požadují

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.08.16 07:34
avatar

Profesní průkaz je pouze na nákladní vozidla nad 3.5 tuny nebo autobusy.

Pokud řídiš vozidlo do 3.5 tuny, pak se účastníš jednou za rok školení řidičů referenstkých vozidel - což vyplývá ze zákoníku práce - zaměstnavatel je povinen "zajistit zaměstnancům školení o právních a ostatních předpisech k zajištění bezpečnosti a ochrany zdraví při práci, které doplňují jejich odborné předpoklady a požadavky pro výkon práce, které se týkají jimi vykonávané práce a vztahují se k rizikům, s nimiž může přijít zaměstnanec do styku na pracovišti, na kterém je práce vykonávána, a soustavně vyžadovat a kontrolovat jejich dodržování".

Je to pouze školení na jedno dopoledne, může být zakončeno nějakým testem, ovšem je to test bezvýznamný a většinou ho školitel pomáhá nahlas vyplňovat. Samozřejmě ti za dobu školení náleží mzda.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 14.08.16 21:37

Ahoj.

Zrovna dneska odpoledne nějak přišla řeč na tohle referentské školení firemních vozidel zaměstnaci nebo majiteli firmy. Kámoš říkal. že to dělají i pro to, aby na ně nikdo nemohl, když by se něco nějak vymklo. Kůli bezpečnosti soukromé firmy a jejich majitelů.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.08.16 00:12
avatar

To školení je zaměstnavatel povinen zajistit pro zaměstnance jelikož firemní automobil je brán jako "pracovní nástroj", je to analogicky stejné jako když soustružníkovi je zaměstnavatel povinen udělat školení bezpečnosti práce na soustruhu... Zákoník práce toto vyžaduje.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.