Otáčky - Citroen Saxo 1.1 i , 2000

Od: Datum: 07.08.16 14:42 odpovědí: 5 změna: 07.08.16 18:26

Zadravím , koupil jsem manželce jako přibližovadlo Citroen Saxo 1.1i . rok výroby 2000 , 44 Kw , najeto 102 000 km. Mám dotaz ohledne otáček , při volnoběhu jsou otáčkypod tisíc , cca 900 , přesně to neodhadnu , ale pořád mají sklon klesnout níže , vždy při volnoběhu o cca 1 mm klesnou ( cca 100 otáček ) a zese to dorovnají , ručička se jakoby malinko hýbe není to razantní kolísání otáček , ale je to trošičku cítit , jak si motor malinko přidá. Jde mi o to , zda to je normální či ne , svíčky jsme dávali nové , stály skoro 800 Kč , dle prodavače nejvyšší kvalita a životnost 100 000 Km.

Mockrát děkuji za rady , nerad bych něco zanedbal.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.08.16 16:00

Nevím zda-li je to normální ale ta ena za svíce?Kde jste je kupuval?, ani originál co patří do PSA (eqyem či jak se to píše ,dává se v prvovýrobě !)stojí jedna maximálně stovku.To Vás prodejce pěkně natáhnul!

Zkusil bych podtlakovou regulaci a těsnost na sání,zda-li někde nepřisává, a pak to trochu kolísá.

doplněno 07.08.16 18:50:

U některých modelů či motorů od PSA je lety prověřeno že nej svíce jsou Bosch teda pokud nejsou k mání v prvovýrobě použité Eyquem-y zejména pokud je pohon na LPG!

Jinak takovou "závadu" neřeším ,nemá vliv na provoz jen při stání na místě (máme P106 1,1 motor typ HDY=40kW a o rok starší,zatím jsem neřešil máme zatím 2 měsíce)

doplněno 07.08.16 19:02:

Kuwa na oil jsem zapomněl.do Xantie 1,8i16V dávám Total Quartz7000 10W40 je doporučen výrobcem motoru,Do MotorůHDY a HDZ vP106 a Saxu patří dle nájezdu tyto oleje Total Qurtz (dp.výrobcem mtorů) : INEO MC3 5W40 nebo 9000 5W40 a jako poslední při velkém nájezdu (co je velký nájezd u takového městského prcka?) pak výše uvedený 7000 10W40 .Nájezd normální 15 000km nebo 1 rok při větší zátěži dp 10 000km nebo 1rok. množství je 3,5 litru oleje

Ohodnoceno: 0x

Od: h0trojka
Datum: 07.08.16 17:48
Mohla to být cena za iridiove svíčky, kde by byla v pořádku. Vzhledem k životnosti bych to tak tipnul. Mně při tomto problému pomohlo vyčištění škrtící klapky sprejem za 200 Kč, tak možná zkusit i to, ale může to být i jinou příčinou. Vzhledem k ceně a nenáročnosti bych to však zkusil.

Datum: 07.08.16 17:53

Jěšte se podívej jestli není špinavá škrtící klapka.Zkontroloval bych aji váhu vzduch.Doufám že jste zkontrolovál vzdálenost elektrody na svíčkách,a nastavil správnou vzdálenost elektrody,podle manuálu.

Od: lukaslukas
Datum: 07.08.16 18:17

Děkuji všem za odpovědi. Svíčky jsou NGK , prodejce říkal že jsou nejlepší , tak snad to nejsou nějaké šroty. Na škrtící klapku jsme se dnes koukali , je čistá , ale báli jsme se tam ten sprej stříkat , aby to něco nezničilo , na obalu píší něco o odpojení paliva a tak. Motor při rozjedu vůbec necuká , nic , krásně táhne , takže tou skrtící klapkou to asi nebude.

Jinak ještě když se ptám , jaká značka oleje do tohoto motoru patří? Do Peugeota 308 dávám Total , ale do tohoto nevím jaký , někde jsem četl něco o Helixu , ale nevím. Soused říkal , ať koupím jakýkoli 10W40 ze supermarketu , ale to nechci , bojím se , aby mi nezničil nějaký levný olej motor , tam děkuji za radu.

Od: jasonspezza
Datum: 07.08.16 18:26
Jestli není motor zahraty tak je to v pohodě. Motor si podle sondy nastavuje směs...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.