Právní porada

Od: Datum: 06.08.16 06:16 odpovědí: 9 změna: 06.08.16 18:44

Dobrý den, při koupi vozidla z bazaru, byla provedena prohlídka STK prostřednictvím bazaru.Po 70 dnech provozu se mi za jízdy téměř utrhlo zadní kolo.Po následné prohlídce jsem zjistil utržené vlečné rameno zadní nápravy.Rameno bylo totálně prorezlé, skrz naskrz,přes rameno vidím na druhou stranu.V protokolu z STK je uvedeno:mírná povrchová koroze rámu,zavěšení kol,atd jako lehké závady.Oprava bude dle automechanika dost drahá.Mezitím jsem již byl jednou v servisu-odešlo mi palivové čerpadlo,stálo to 7000kč.Chtěl bych jednat s majitelem STK o nějakém přispění na opravu,dle mého byla provedena prohlídka neodborně. Zakoupil jsem vozidlo v dobré víře, na základě potvrzení o schopnosti provozu z STK. Mám nějakou naději na dohodu?

Děkuji za případné rady.



Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.08.16 06:38
STK vám určite na opravu nic neprispeje. Zkuste prodejce,ale pochybuju,ze vám něco da. Co to je za auto? Podle fotek tam koroze hraje prim,takže nějaká stara plechovka
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.08.16 07:47
Na STK se Vam vysmeji. To, ze nejde palivove cerpadlo STK nezajima, STK neni servis aby Vam prolezala cele auto. Auto nelze kupovat na podklade protokolu z STK, to by Vam i soud omlatil o hlavu. Jako kupujici jste mel moznost auto prohlednout nebo si na to pozvat mechanika, nekteri oficialni prodejci to dokonce umoznuji ve svych servisech. Pokud jste tu moznost vyuzil, reklamujte u nej, pokud.ne, je to Vase hloupost a nasledky si nesete sam.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.08.16 14:04

Já jsem se bláhově domníval že STK je ze zákona povinná kontrola na způsobilost vozidla a jeho technický stav.Podpis technika s kulatým razítkem tedy nemá žádný význam?Když nemám vlastního mechanika pak se musím spolehnout na výsledky z STK.

Datum: 06.08.16 17:23
Viz. Diesel.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.08.16 18:31
avatar

na výsledky z stk se můžeš spoléhat v případě že tam deš oficiálně a bez známostí

v případě bazarů kde zná každej každýho musíš myslet a spoléhat se jen sám na sebe a ničemu nevěřit

se divim že ses pod to auto při koupi aspon neohnul todle muselo bejt vidět

dva měsíce po koupi už nic nenaděláš můžeš si to jen na vlastní náklady opravit a jezdit

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.08.16 14:08

ohledně palivového čerpadla,dodal jsem info jen jako údaj ohledně vložených financí po koupi vozidla,samozřejmě že na STK se neposuzuje stav čerpadla atd.

Od: karel1234
Datum: 06.08.16 08:00

Jaka pak pravni porada*zed*Koupil jsi stary rezavy srot,ktery jsi ani nenechal prohlednout mechanikem.

Neresit blbosti a auto poslat,tam kam patri - na separaci a neohrozovat ucastniky provozu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.08.16 14:48
avatar

STK ani mimo soud Vám žádná instituce nepřispěje na opravu!Ale máte možnost -odstoupení od smlouvy v daném bazaru (bez soudu asi neuspějete) a pak můžete navíc podat stížnost na Dekru-s doložením stavu protokolem z STK,KS a foto současného stavu nebo přes ČOI -oboje na danou STK kde byla kontrola provedena (tím ale docílíte jen možné pokuty dané STK a případný vyhazov se zákazem práce v dané oblasti pro technika jež kontrolu provedl!)Toto není závada jež by nastal byť jen v průběhu půl roku .Ale asi stejně máte smůlu ,že jste neprohlédl auto a koupil tím pádem šrot!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: isteron
Datum: 06.08.16 18:44

Nekupujte šrot, ale radšej nové !

Mimochodom, koľko má km a koľko rokov?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.