Přední světlo svítí dovrchu

Od: Datum: 04.08.16 21:20 odpovědí: 13 změna: 06.08.16 16:05

Dobrý den,

na mé opel tigře mi svítí přední světlo u řidiče nějak vysoko, občas na mě někdo blikne. Zkoušel jsem potočit kolečkem ele. světel a dát do nejnižší polohy 1, nepomohlo, tak jsem zkusil, ručně na světle otočit nastavovacím kolečkem nadoraz, ale stále to svítí výše.

Nesetkal se s tím někdo? Případně jak to světlo naklonit? Nemůžu se do něj pořádně dostat.

Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.08.16 22:38

http://www.autosluzby-jerabek…z/serizeni-svetel-svetlometu.

Určitě se vyplatí *palec* Na technické by to stejně nepřišlo.

Dávám jako příklad. Servisů, které to dělají je spousta.

doplněno 05.08.16 09:25:

Taky Ti mohl nějaký debil kopnout do světla. Je toho teď málo?

Ohodnoceno: 0x

Datum: 05.08.16 17:17

Nahoru svítící světlo by neprošlo? Jak jste na to přišel nebo kolikrát jste absolvoval technickou?

Seřízení světel je JEDINÁ oprava která se provádí na závěr technické-kontrola na regloskopu a následuje případně potřebné seřízení světel!

doplněno 05.08.16 19:03:

No no,nečerti se hned.vždyť jsi to napsal tk že za toto (pokud je jen neseřízené!) z STK!Tak sry!

Datum: 05.08.16 18:56

Tak na STK jsem chodil se všemi vozidly Autoškoly.Mě poučovat nemusíš.

Jinak - myslel jsem to tak,že pokud bude DEFORMOVANÝ DRŽÁK APOD. a světla nepůjdou kvůli tomu seřídit,tak NEPROJDE.

S Favoritama jsme měli plno problémů,tam bylo hydraulické nastavení světel a po čase to buď někdo ulomil (při kontrolách s žáky),nebo se to ucpalo apod.

Nevím kolikrát jsi byl Ty na STK,ale já to můžu počítat na stovky a to jak motocykly,přívěsné vozíky,osobní auta,traktor ZETOR s přívěsem a Pragovky V3S.

A na první STK jsem byl ještě v dílnách SVAZARMU s Octávíí z roku 1963 někdy v roce 1978,to ještě žádné stanice STK nebyly.KLID *stop*

Datum: 05.08.16 19:18

O to nejde,ale už mám 60.let a právo se za ty leta vztekat.

Pokud Tě o vadí, tak se omlouvám.Tady máš důkaz,že nekecám.

Od: asd1
Datum: 05.08.16 19:28

Sorry, ale napsal jsi nesmysl a diesel tě opravil. Než machrovat řidičákem tak by sis měl nasypat popel na hlavu.

Za špatně seřízené světlo se z TK nevyhazuje, ale na místě to seřídí. Dokonce to je v ceně TK. Vyhazov je jen pokud to seřídit nejde.

Datum: 05.08.16 19:43

To není řidičák - neumíš číst oprávnění,co můžu vyučovat.

A já Tě tvrdím,že za slepou parabolu,ohnuté držáky světel a nemožnost seřizování světel z místa řidiče ( pokud je na to v kabině ovládání) tak Tě z STK vyhodí.

Ty máš takový řidičák? Moc bych se divil.Další takový. musíš si přečíst to napravo a ne číslo řidičáku.ŘIDIČÁK POCHOPITELNĚ MUSÍM VOZIT TAKÉ !

Ohodnoceno: 1x

Datum: 04.08.16 22:41

Je možné, že máte špatně usazenou žárovku! Mně se toto stalo nedávno. Měnil jsem žárovku (H7 myslím) a blbě jsem ji usadil do objímky a pak se mi dělo to, co Vám. Mrkněte na žárovku a zkontrolujte správné usazení v objímce.

Datum: 05.08.16 17:43

taky bych to viděl na blbě usazenou žárovku u oplů běžná věc,přístup naprd a po slepu se to hůř ta H7ka trefuje

Od: wilnik
Datum: 05.08.16 22:46

Dobrý den,

světlo jsem vyndal z auta a dal zpět žárovku H1, opět to svítí nahoru. Jde s tím ještě něco jiného dělat?

Děkuji

Datum: 05.08.16 23:03

Musíš, holt, najít autoelekrikáře. Od toho tady jsou.

Datum: 06.08.16 14:57

V tom přípdadu jsi to mohl rozhasit ještě více! Předně zajeď do JAKÉHOKOLIV servisu ,dokonce u nás seřizuje-seřizoval světla i pneu servis ,pokud máš známého automechanika tak dokáže proti vratům skoro přesně seřídit taky (nesmí to být lempl!)Je to banalita -teda pokud je vše ostatní,držáky,servomotorky na sklon atd,OK tak to trvá max do 5 minut!

Ohodnoceno: 1x

Datum: 06.08.16 15:55

není možný že bys měl poruchu naklápění světel -seklí v horní poloze?

Od: vanad1
Datum: 06.08.16 16:05

Jako první bod je zkouška naklápění světel. Před stěnou se rozsvítí světla a reguluje se výška nastavení světel. Jestli se sklápí obě stejně a poloha regulačních šroubů je na středové poloze, je tu bod č. 2 - pozice žárovky v patici. Někdy se stane, že se obrátí při výměně. Zázraky nedějí.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.