Dětská motorka na veřejné komunikaci

Od: Datum: 29.07.16 05:01 odpovědí: 1 změna: 29.07.16 07:36
Hezké ráno,
možná už zde tento dotaz padl ale na mobilu se mi to špatně hledá,tak se omlouvám,jestli dotaz opakuju.
Takže,je povoleno,aby se dítě cca 10 let staré,prohánělo na dětské motorce po veřejné komunikaci?
Upravuje to i jiný zákon než klasická vyhláška?
Moc díky za info.

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.07.16 07:36
avatar
Provoz na veřejné komunikaci upravuje Zákon o silničním provozu (zákon č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích)
§ 2
Vymezení základních pojmů
Pro účely tohoto zákona
a) účastník provozu na pozemních komunikacích je každý, kdo se přímým způsobem účastní provozu na pozemních komunikacích
.
d) řidič je účastník provozu na pozemních komunikacích, který řídí motorové nebo nemotorové vozidlo anebo tramvaj; řidičem je i jezdec na zvířeti,
.
§ 3
Základní podmínky účasti na provozu na pozemních komunikacích
(1) Provozu na pozemních komunikacích se nesmí účastnit osoba, která by vzhledem k věku nebo ke sníženým tělesným nebo duševním schopnostem mohla ohrozit bezpečnost tohoto provozu. To neplatí, pokud osoba sama nebo jiná osoba učinila taková opatření, aby k ohrožení bezpečnosti provozu na pozemních komunikacích nedošlo.
(2) Řídit vozidlo nebo jet na zvířeti může pouze osoba, která je dostatečně tělesně a duševně způsobilá k řízení vozidla nebo jízdě na zvířeti a v potřebném rozsahu ovládá řízení vozidla nebo jízdu na zvířeti a předpisy o provozu na pozemních komunikacích.
(3) Řídit motorové vozidlo může pouze
a) osoba, která je držitelem příslušného řidičského oprávnění
.
Pochybuji, že to dítě splňuje podmínky...
Dále zkuste Obč. zákoník, trestní zákon, tam všude by se dalo najít něco o zodpovědnosti rodiče za dítě...
Ohodnoceno: 3x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.