Technický problém u koupeného ojetého auta

Od: Datum: 27.07.16 22:52 odpovědí: 21 změna: 01.08.16 09:30

Dobrý den,koupilajsem ojetý vůz Renault Megane r.v.2001. Poujetí 250 km, asi týden po koupi, mi za jízdy praskl rozvodový řemen.Nemáme kupní smlouvu (známe se) auto je na mne již přepsané. Kupující mi nezvedá telefon a nemá zájem se mnou komunikovat. Prý se nemáme o čem bavit.. Jak mám postupovat?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.07.16 23:11

Auto opravit a jezdit. Zrovna rozvody jsou u ojetého auta to hlavní, co si nový majitel nechá vyměnit. Nevěřte, že existuje způsob jak prokázat, že za tuto závadu může prodávající. Nemůže, je to běžné opotřebení rozvody se měni v pravidelných intervalech. Pokud ten interval neudělal předchůdce, měl jste to udělat vy. Bohužel ... školné.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 27.07.16 23:21

Nemáme kupní smlouvu takže bohužel nic a i kdyby byla tak pochybuji že by vám napsal nějakou záruku u tak starého vozu.Takže jedině oprava možná i druhý motor(záleží na poškození)

Ohodnoceno: 0x

Datum: 27.07.16 23:23
Nemate nic v ruce. Borec vam nic neda kdyz nechce.
Po koupi , kdyz neznam stav rozv. remene je zasada , ze ho vzdy vymenim.
Ohodnoceno: 2x

Od: renata71
Datum: 01.08.16 00:04

Já také, chtěla jsem ho dát známému do servisu prohlédnout a udělat co bude potřeba. Bohužel jsem to nestihla. S autem jsem jela podruhé *bum*

Datum: 28.07.16 07:00
Bohužel máte smúlu múžete si to jen za svý nechat opravit ,počítejte tak 15-20000 kč oprava
Auto jako každá věc potřebuje údržbu no a pokud mu jí nedopřejete pak léčba bývá drahá a nezřídka převyšuje cenu vozu
Ted je otázkou jestli léčit nebo poslat na věčný odpočinek?
Je to auto aspon v pěkným stavu neni to schnilotina? Nekončí mu stk?co ste za to zaplatila jestli to neni tajemství?

Od: drdrrrr
Datum: 28.07.16 14:26
Prosimte co strasis jakych 20 tisic? Za to koupi cely auto. Za desítku ma komplet rozvody se vsema kapalinama a olejem vcetne filtrů.

Datum: 28.07.16 19:26

při dílech s číny a pokud to bude dělat nákej známej tak je ta desítka možná

pokud by ta oprava měla bejt kvalitní a dobře odvedená tak těch 15 litrů je velmi reálných

Datum: 01.08.16 00:15

Auto je v dobrém stavu. Měl ho starý pán,který najel necelých 60 tis km...potom ho sdědil vnuk, který najel 25 tis a koupil si lepší a toto mi prodal. Dala jsem za něj 14 tis. není shnilotina..Tak přemýšlím, zda to opravit nebo ne.

Datum: 28.07.16 07:36

Zapsat si někam na viditelné místo: Po koupi vozidla ihned nechat udělat ROZVODY!

Ted si to nechte opravit nebo to hodte do šrotu.

Datum: 01.08.16 00:07

To si nemusím psát...udělala jsem to i u předchozího auta. Ale ruku na srdce, kdo to udělá hned ten den, když koupí auto? neměla jsem ho ani týden a jela jsem s ním podruhé!nenajela jsem ani 250 km

Od: fik
Datum: 28.07.16 07:49

Jak už bylo řečeno,nemáš kupní smlouvu a i kdyby jsi ji měla,je to 15 let staré auto a tohle by mu nikdo nedokázal že o tom věděl,to je běžné opotřebení. Oprava potkaného motoru nicméně bude velmi nákladná,musíš si rozmyslet jestli se ti to vyplatí nebo jestli to hodit do šrotu.

Když kupuješ 15 let staré auto,musí hned do servisu,to je jedno že se znáte...a udělat na něm vše potřebné aby mohlo dál sloužit

Datum: 28.07.16 09:36

Tohle na vás určitě nenarafičil. Jen měl štěstí, že se to nestalo ještě jemu. Kdyby vám tvrdil, že jsou rozvody nedávno dělané, tak by to bylo něco jiného.

Prostě jste měla smůlu. Ale upřímně - měla jste v plánu nechat v dohledné době udělat rozvody nebo jste chtěla jen jezdit?

Datum: 01.08.16 00:09

Určitě jsem to měla v úmyslu, ale ne hned tento týden. Bohužel i to už by bylo pozdě. Udělala jsem to i u předchozího auta. Tentokrát se to nestihlo. Neujela jsem ani 250 km :(

Od: mzxy
Datum: 28.07.16 11:55

podle toho, co je to za člověka, prodejce občas počítá se slabostí, neschopností a někdy i hloupostí kupujících...

navrhuji poslat za ním zdatného "Ivana" který mu vše důrazně, ale rozumně a slušně vysvětlí...

Datum: 28.07.16 14:37

Jo, když si to nahraje nebo u toho bude svědek, přibude k rozvodům ještě trestní oznámení. Tak tohle snad u S-klády Mercedes půl roku staré, ale Renault v důchodu? Blbost, do tohoto se rozhodně nepouštějte, co když bude mít "novější model Ivana"? *frajer*

Od: asd1
Datum: 28.07.16 14:55

Běžné opotřebení, vyšlo to na vás. Má pravdu že se není o čem bavit. Jedině že by rozvody byly nedávno měněné ještě v záruce.

Buď opravit, prodat na díly nebo hodit do šrotu. Oprava se asi nevyplatí, spíš sehnat celý motor. Ruplý rozvod = potkají se ventily s pístem a je vymalováno = nová hlava motoru + příp. i písty atd., k tomu nový rozvod, náplně, práce a jste na 20k ani nevíte jak.

Pokud neznáte servisní historii, tak se rozvody mění hned po koupi (pokud nejde o auto do kterého se leje jen benzín a pokud zdechne tak se hodí do šrotu a vezme se další).

Ivany nedoporučuju, taky z něj místo peněz může vymlátit jen pěkné trestní oznámení.

Od: mzxy
Datum: 28.07.16 16:26

na rozumné a slušné jednání si nelze nikde stěžovat, a už vůbec ne podávat trestní oznámení:-P

Od: asd1
Datum: 28.07.16 17:14

On ho pak zase rozumně a slušně pošle do háje s tím, že od něj to odjelo v pořádku a kdoví co s tim pak dělali :-P A bude mít pravdu - ono při koupi narafičit rozvod aby řemen rupnul až za týden moc nejde... Spíš měl štestí že to neruplo jemu. A kupec měl smůlu že rozvody neměnil a vyšlo to na něj hned za týden...

Datum: 01.08.16 07:21

U auta, co má najeto 85tis km předpokládám, že rozvody budou původní. Pokud ano, a prodejce na tutu vadu neupozornil, tak je zde velká šance uplatnit práva z vadného plnění a požadovat odstoupení od kupní smlouvy a vrácení kupní ceny. Nevím co tam máš za motor, ale u rozvodů výrobce určuje jejich výměnu bud po najetí třeba 120tis km a nebo stáří delší např. 10 let. Pokud toto nebylo provedeno a neupozornil na toto v kupní smlouvě, lze uplatnit práva z vadného plnění.

doplněno 01.08.16 08:54:

Kupní smlouva existuje. Byla uzavřena ústně. A prokázat její uzavření není žádný problém. Byl proveden přepis vozidla v registru vozidel, kde jak původní majitel a kupující provedli zápis.

Neexistence písemné kupní smlouvy nahrává v tomto případě kupujícímu, protože se mu prodávající obtížně prokáže, na které vady kupujícího upozornil.

Datum: 01.08.16 07:30
Nelze, protože kupní smlouva neexistuje. A ani s ní by to nebylo tak jednoduché.

Datum: 01.08.16 09:30

... s nákupem auta po 2majitelích s poctivými 85tkm za 14tis jste měla štěstí na dobrý kauf, ale pak jste měla smůlu, že jste nestihla udělat servis.

Majitel možná ani netušil, že se nějaké rozvody mají dělat. Píšete, že máte známého automechanika, tak se ho přeptejte na náklady a buď to investujte nebo za 5-10tis prodejte na ND.

Počítala jste s náklady na rozvody, které by stejně byly min 5tis, tak k tomu možná budete muset přidat dalších 5-10tis, ale budete mít dobře zajeté auto, do kterého pár let nemusíte cpát peníze a které vám pravděpodobně nikdo neukradne. Poškození ale musí posoudit mechanik.

Do sporu se známým bych kvůli takové částce rozhodně nešel. Právník vás vyjde na podobné peníze, jako byla cena auta a výsledek je nejistý. Hlavně se to ale rozšíří mezi známými a vtipy typu "Tak tobě auto neprodám" budou ještě ty nejmilejší.

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.