Jízda s autem bez technické

Od: Datum: 26.07.16 18:27 odpovědí: 14 změna: 27.07.16 19:49

Zdravím. Potřebuju přejet s autem, které má propadlou technickou ke mě do garáže, přes centrum Prahy, bez toho aniž bych přišel o techničák. Jak na to? Vlek nemám, musím s tím autem jet, jiná varianta není...Technickou budu řešit příští týden. Dá se to nějak ošetřit pro tenhle případ? Jakým způsobem? Díky. Adam

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.07.16 18:38

Objednat si odtahovku. Vozidlo bez TK nemá na veřejné komunikaci co dělat.

Ohodnoceno: 2x

Od: adamnovak
Datum: 26.07.16 18:41

To mě fakt neapadlo tohle, dík a radu :D

Datum: 26.07.16 19:00
Vem si plinu a prostě jed!
Ohodnoceno: 1x

Datum: 26.07.16 19:05

Ladin praha odpověděl samozřejmě velmi správně a když netušíš jak obejít zákon tak jej neobcházej a vem tu na odtahovce a pak na STK taky!Odtahovka přijde levněji než pak následující problémy při silniční kontrole PČR.

Jinak poradit jak to obejít je porušení pravidel!

doplněno 26.07.16 20:28:

Na laně i tyči musí být platná TK.Měla by být!

Datum: 26.07.16 20:35

napsal jsi správně musí, to měla by být beru jako překlep

Ohodnoceno: 0x

Datum: 26.07.16 19:45

Co vlečení na laně? Slyšel jsem cosi o brutálních pokutách za jízdu s neplatnou TK.

Datum: 26.07.16 20:03

neni to rada, ale jezdil jsem cca rok a pul bez stk i po Praze

Datum: 26.07.16 20:11
řert nikdy nespí. stačí nehoda a má pěkný průser, nemusí ji ani zavinit.

Datum: 26.07.16 22:08

Není to rada, ale zkušenost. Při parkování jsem se mým autem dotkla blatníku souseda. Všechno jsme sepsali, poslali na pojišťovnu. Pojišťona po mně chtěla kopii TP a já zjistila, jaké jsem měla štěstí.TK mi končila 21. dubna a já měla ten mal=r o jeden den dříve. A byl to jenom blatník. Co kdyby se stalo něco horšího. Víte kde bych byla?

Potřebovala jsem si zajet k advokátce do okresního města a odpoledne jsem měla auto odevzdat mechanikovi, který se mi o kontrolu postará. Riskla jsem to a co se nestalo: Při n ávratu domů stáli policajti a okamžitě se za mnou rozjeli. Blikali houkali. Tak jsem na nejbližším místě zastavila. Přišli za mnou, že si mne vyfotili bez pásů a chtěli pokutu. Snad že jsem s nimi mluvila i s humorem a zároveň s úctou, dali mi pokutu jen 100,-- Kč. A to nejsem žádná líbivá šťabajzna, ale hodně stará baba. Vzali si všechny mé doklady do svého auta a ať 5 minut počkám. Horké chvilky jsem prožívala 20 minut. Na propadlou TK mne pochopitelně upozornili a navíc jsem měla dva měsíce prošlou zdravotní kontrolu. Ti dva kluci od policie mi to odpustili. Snad, že jsem nezatloukala a s pokorou se omluvila.

Nevěřím, že bych v Praze dopadla stejně. Měla jsem prostě nečekaně velkou kliku.

Od: fik
Datum: 26.07.16 21:55

Nerisknul bych to,sice ty šašky vidíš jednou za uherský rok a už ani nepamatuju kdy mě naposled kontrolovali,ale zákony schválnosti fungují dokonale. Zrovna tě zastaví a bude to mnohem dražší než odtahovka nebo když si někoho domluvit s podvalem. Nedejbože aby jsi měl nehodu,stačí blbej ťukanec který nezaviníš,a zaplatíš to všechno ze svýho. A rada jak to obejít není,auto bez platné technické nesmí po veřejné komunikaci jet,ani být vlečeno. Může se pohybovat jen na podvalu

Datum: 26.07.16 22:13

Pokud vozidlo bezprostředně neohrožuje ostatní účastníky, tak ti blokově hrozí maximálně pokuta do 2000kč.

To jestli má a nebo nemá platnou STK je úplně jedno. Pojištovna nemůže za neplatnou STK krátit či úplně odmítnout hradit způsobenou škodu.

Všichni kdo tvrdí že ano, tak se mýlí.*frajer*

Datum: 26.07.16 22:39
Tak v praze není problém sehnat odtah za 9kč/km... To je levnější než taxi, takže bych vůbec neriskoval a nechal si auto přivézt
doplněno 26.07.16 23:39: Když jsem nedávno hledal odvoz dodávky, tak jsem obvolal kde co a po telefonu se většinou tvářili jakože cena je i s naloženim.
Bohužel ale vsichni vozí jen osobaky ( cca do 5m délky) takže jsem nakonec volal velkou odtahovku.
Jinak v kralupech mám kluka co za těch 9kč jezdí také a už kolikrát mi malé auto vezl.

Datum: 26.07.16 22:54

A je to včetně naložení a složení?

Od: mzxy
Datum: 27.07.16 19:49

Klidně se můžete zeptat, jakým způsobem porušit zákon a současně se vyhnout postihu...

Volejte věštci, buď to vyjde nebo ne...

Preventivně už dnes večer zapalte dvě černé svíčky a zkuste u toho soustředěně meditovat

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.