Platnost dopravní značky

Od: Datum: 20.07.16 12:02 odpovědí: 6 změna: 20.07.16 14:55

Zdravím, chci se zeptat, po který úsek má platnost dopravní značka "B20a" - max. povolená rychlost 30km/h, která je umístěná pod dopr. značkou "A6b"- zúžená vozovka z jedné strany. Tyto jsou v obci před mostem, kde je zúžená vozovka z jedné strany. Díky

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.07.16 12:07

Pokud není ukončena značkou "konec omezení" (b20b, nebo b26), tak k nejblišší křižovatce. Jestli je, nebo není vozovka zúžená nehraje roli.

doplněno 20.07.16 13:09:

Jak můžu vědět, že je tam rychlost omezená jen pro to, že je vozovka zúžená? Může to mít řadu i jiných důvodů (špatná vozovka, nepřehledné místo, omezení hluku, velký počet chodců...). V takovém případě je ukončení omezení "můstkem" nesmyslné a nikde v zákoně nic takového není (pokud vím).

Bohužel, v dnešní době se dost často na ukončovací značku "zapomíná", takže když je nejblišší křižovatka třeba 1 km daleko, mělo by se jet celý ten 1 km sníženou rychlostí.

Ohodnoceno: 1x

Od: jmlc®
Datum: 20.07.16 14:55

Souhlas ! - jedná se jen o šetření na stojkách pro značky. Ta "ukončovací značka" tam mohla být shozená nějakým nákladním autem, ale to by také bylo jedno - dokud prostě není křižovatka nebo jiná značka, platí dané omezení.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 20.07.16 12:19

díky za odpověď, to jsem si také myslel, nicméně policisté, kteří za mostem měřili mi sdělili, že toto omezení je pouze přes most, kde je zúžení vozovky a dále se smí jet max. 50km/h.

doplněno 20.07.16 14:10:

No ta třicítka tam je kvůli zúžení vozovky, což je uvedeno značkou A6b- zúžená vozovka v jednom směru jízdy, která je nad značkou B20a - max. rychlost 30km/h. Jedná se o rovný úsek, okraj obce, z jedné strany vozovky domy, z druhé strany pole.. :)

Od: trtr
Datum: 20.07.16 12:37

Zdravím, tak jak výše bylo zodpovězeno. Pro tvrzení policitů by musela být dodatková tabulka (délka úseku či jiná poznámka). Pokud tedy nic takového není, lze vesele vybírat pokuty při jízdě 50 km/h, pokud se neobjeví křižovatka, či jiná značka (omezení, konec omezení, konec všech omezení, cedule obec či konec obce).

Datum: 20.07.16 14:27

Co vás vede k tomu, že si myslíte, že to policista ví správně. Hodně rozčíleného policajta jsem viděl, když jsem na jeho tvrzení, že přídavné světlomety musí být zapsány v malém techničáku, odvětil, jestli to má z vlastní hlavy nebo to někde četl. Až jeho kolega mu vysvětlil, jak to je.

Datum: 20.07.16 14:48

Nikde jsem nepsal, že si myslím, že to policista ví správně. Na žádná přídavná světla ani názor na policajty jsem se neptal, ale i tak díky za odpověď;)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.