Hydraulické ovládání spojky fiat marea

Od: Datum: 16.07.16 21:19 odpovědí: 2 změna: 16.07.16 21:50

Zdravím,

měnil jsem spojku na fiat marea 1.9 JTD, ale nedaří se mi rozchodit spojku. Před výměnou se propadl pedál a nešel zpět (pouze rukou) po rozebrání celého spojkového vedení jsem zjistil, že hlavní a i pomocný spojkový válec normálně fungují.

Po demontáži převodovky a výměně spojky se přišlo, že se pravděpodobně kouslo ložisko a proto se pedal nevracel.

Ale nyní nemůžu přijít jak zaplnit celé vedení spojky brzdovou kapalinou. Zkoušel jsem šlapat spojku, natáhnout ji tam podtlakem, ale stále nic. Je na to nějaká finta? Když šlapu na spojku a mám odpojednou hadičku od pomocného válce, který je připevněn na převodovce a ovládá samotnou spojku tak jde cítit jak spojka vytlačuje vzduch, ale kapalinu z nádobky stejně nenasává.

Děkuji za každou radu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: adi
Datum: 16.07.16 21:37

Dobrý den. Zkuste odpojit hadičku od pumpy, podržte na pumpě palec, sešlápněte a pod palcem vznikne trochu tlak. Povolte trochu palec a tlak upustíte, znovu přitlačte palec a potom teprve uvolněte pedál, to opakujte až se pumpa zaplní kapalinou. Potom stejným způsobem zaplníte potrubí ke spojkovému válečku. Potom přišroubujte potrubí k válečku, a odvzdušněte odvzdušňovacím šroubkem na válečku.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tn2
Datum: 16.07.16 21:50

Super. To mně nenapadalo. Vyzkouším :)

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.