Husqvarna LC-348-VE olej po zábehu

Od: Datum: 13.07.16 21:30 odpovědí: 5 změna: 14.07.16 09:22

Pekný večer všetkým.Potrebujem poradiť:Kosačka http://www.husqvarna.com/sk/p…roducts/lawn-mowers/lc-348ve/ je tesne na konci zábehu (cca.8 hodín prevádzky).Motor je Briggs and Straton.Mám možnosť kúpiť olej Briggs and Straton SAE 30 za normálny peniaz,alebo mám v meste predajňu Husqvarna kde mi ponúkajú 0,6 litra za drahšie než je bežný liter oleja do auta ! A teraz toto http://eu-en.myfaqcenter.com/…p_faqid=2800&selectCats=Other alebo toto http://www.poradte.cz/rostlin…9-olej-z-auta-do-sekacky.html kde sa v podstate ale pravdivo uviedlo že olej do auta splňuje normu API SH pričom ja mám prvý olej v kosačke Husqvarna SAE 30 a normu len API-SG (pozrel som na obale).Čo tam naliať ale aj do budúcna predsa je to nový stroj,dosť drahý a potrebujem poradiť aj s intervalmi výmeny oleja (motohodiny).Mohla by byť 15W-40 za predpokladu min API SG a viac (bežný mot.olej)? Díky

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.07.16 21:48

Ak tam je motor Briggs,tak tam lejte olej od Briggs za normálný peniaz.Výmenu robte raz ročne.Neviem koľko toho nakosíte,inak len kontrolujte olej.

Ohodnoceno: 0x

Od: jinx®
Datum: 14.07.16 06:30

Kosim tak 1,5 hod tyzdenne.

Od: asd1
Datum: 14.07.16 06:47

Požadavky splní prakticky jakákoliv 15W-40. Měnit jednou za rok - vždy po sezóně na podzim (aby tam nebyl starý olej celou zimu - uzsazeniny)

Cena je ca 50 - 100,- za litr - stáčený v servise nebo i na netu...

Od: fik
Datum: 14.07.16 09:08

Ono ty speciální oleje pro sekačky to je do jisté míry hodně marketing. Stejné parametry s velkou rezervou plní každá běžná 10W-40 nebo i 15W-40. Ta sekačka je mazána rozszřikem,tam není olejové čerpadlo jako v autě,nejsou tam náročné hydroštely,turbo nebo něco podobného. Můžeš koupit ten originál briggs olej,ale stejně tak dobře poslouží i každý jiný výše jmenovaný

Od: asd1
Datum: 14.07.16 09:22

jj, asi tak. Sekačková B&S není žádná formule, ale naprosto primitivní motor kde stačí "cokoliv mastného"

Benzín je dobré před odstavením vyjet do sucha (usazeniny z biosložek), nebo použít benzín bez biosložek (některé vysokooktanové benzíny), od věci není ani aditiv např. od VIF - prodlouží životnost benzínu, o něco málo snižuje tření v motoru a tvoří se míň usazenin v pal. systému. Nutný není, ale nic se tím nezkazí. Určitě se zaplatí snížením spotřeby (v sekačce stačí jedna piksla asi tak na 100 let provozu ;) V lepších benzínech aditiv už je, tam je nesmysl přidávat další.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.