Jde o podvod?

Od: Datum: 10.07.16 20:10 odpovědí: 10 změna: 23.11.16 22:06

Prodala jsem staré pojízdné auto s platnou STK.Bohužel jsem udělala chybu že jsem důvěřovala cizímu člověku.Na inzerát se mi ozval p.Jiří S, že si auto koupí.Auto mi zaplatil 6000 kč a já mu dala malý i velký techničák a že si sám udělá evidenčku a vše potřebné doklady mi pošle a bych mohla auto odhlásit..Auto není stále odhlášeno a on nechce platit eko atd..Já důvěřivec čekám už třetí týden a on se jen vymlouvá a lže že to nestihá atd.Pak jsem si tohle jméno našla na podvodnících kde je jako podvodník a je mi jasné že je to překupník s vozy.Nevíte prosím jak mám auto odhlásit z mého jména?Mám to nahlásit na policii?Myslím že to auto prodá dál a nebo ho bude užívat a já budu muset platit pokuty?!Stále jsem podle úřadu majitel a musím platit zákonnou do konce života?On totiž má exekuci a proto je hlášen na úřad.Mám to hlásit na úřad v našem městě nebo na policii?Co když s autem udělá trestnou činnost?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: trtr
Datum: 10.07.16 20:34

Zdravím, tohle je opravdu základní a triviální chyba, nikdy nedávat doklady z ruky! Taky nikomu na poščkání nepůjčujete platební kartu a PIN k tomu, nebo klíče od domu. Zítra zajděte na policii, vysvětlete co se stalo a že máte podezření, že auto bude zneužito, jelikož pán je známá firma. Hodně štěstí.

P.S.: Chlapa moc po telefonu neotravujte, protože ...

Ohodnoceno: 0x

Datum: 10.07.16 21:53

Trtr a proč na policii,co ta s tím má do činění? Pán zaplatil dle KS kupní cenu.Policie paní pošle slušně ...

Jedoznačně dotyčná porušila či nesplnila své povinnosti.Převést auto není povinnost kupujícího ale prodejce!

Tazatelce doporučuji naopak uhánět jej,nejlépe osobně a DONUTIT jej k přepisu! Maximálně jak tu již bylo milionkrát toto řešeno-za svou osobu splnit povinnost a zahájit na úřadu převod!Jinak,za nepřepis jí hrozí pokuta až 50 000!Prodejci ne kupci!

Od: asd1
Datum: 11.07.16 09:59

Co s tím má co dělat policie?

Starý i nový vlastník mají povinnost do 10 dnů oznámit změnu vlastníka/ provozovatele. Na odboru dopravy podejte žádost o zápis změny - úřad jí převzít musí. Sice nepřepíše a vrátí k doplnění, ale případná sankce pak půjde za novým vlastníkem - vy jste si svojí povinnost splnila a víc nemůžete. On je svéprávný, vy ho nemůžete nijak nutit aby to přepsal, max. ho můžete vyzvat k přepisu.

Řešení jako ztráta techničáku/ duplikát nedoporučuju - už nejste vlastník, vozidlo ani doklady nejsou vaše.

Datum: 23.11.16 20:47

To jsou kocourkovské zákony *cert*

Datum: 10.07.16 21:04
Jedna se o vaší BLBOST! Na policii nechodte, ta hloupost lidi neřeší. Pokud tam pujdete, policie věc oznámí na obecní úřad s rozšířenou působnosti a vám hrozí sankce az 50 tis.korun, jelikož jste nesplnila svou zákonnou povinnost.
Doporucuju kupujícího dohnat, nejlépe osobně a přehlásit!
Jinak preju hodně štěstí, budete ho potřebovat. Projdete forum tohle se zde řeší každý týden ;)

Datum: 10.07.16 21:59
Myslím že to auto prodá dál a nebo ho bude užívat a já budu muset platit pokuty?Ne pokuty úplatit nemusíte-KS doložíte že nejste majitel,ale pak Vám za nesplnění Vašich povinnosti (ze nepřevedení) hrozí pokutaStále jsem podle úřadu majitel a musím platit zákonnou do konce života?Ne nejste majitel zápis v registru je jen EVIDENČNÍ údaj a neurčuje vlastnictví toto určuje KUPNÍ SMLOUVA nebo potom ještě rozhodnutáí soudu!Mám to hlásit na úřad v našem městě nebo na policii?Ne maximálně zahájit převod jak jsem psal výše,PČR totéž!
doplněno 11.07.16 18:18:

Jak píše Asd!Ale pozor to jeden pak musí být docele asertivní!Nesmí se nechat odradit!

doplněno 11.07.16 18:20:

Ještě doplním Asd! Zahájit převod musí a pak po nějaké lhůtě by měli nového majitele vyzvat k dokončení úkonu změny!

Ohodnoceno: 1x

Od: kk
Datum: 10.07.16 23:29

zahájit převod?Jak?když nemáte techničák?Bez techničáku převod neudělají

Od: asd1
Datum: 11.07.16 10:00

Neudělají, ale žádost převzít a tím zahájit převod musí.

Ohodnoceno: 1x

Od: toxxx
Datum: 23.11.16 02:04

toho znám jíří synakievicz namě skoušel to stejný po 2 měsích auto přepsal je to šmejd pozor na něj

Od: mzxy
Datum: 23.11.16 22:06

povinností původního i nového vlastníka je podat společnou žádost, argumentace že "ON" neodhlásil auto je ússměvná

Samozřejme nahlásit poručení zákona / také z Vaší strany/ můžete kdekoliv, policie to řešit nebude ale poud budete trvat na sepsání úředního záznamu, s největší pravděpodobností to postoupí příslušné obci k řešení přestupku, hrozí vám sankce 0 - 50 tis Kč, samozřejme pokutu dostane také "ON", ale tu může dostat jen jednou a jen jednu za jeden přestupek a auto stejně zůszane psané na Vaše jméno, a to na věčné věky...

samozžejmě na úřadu můžete podat žádost sama za sebe, ale bez nového vlastníka a bez příloh se auto neopřepíše a nejpozději po marné úřední výzvě k doplnění žádoasti se tím úřad podle zákona přestane zabývat..

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.