Odstavená auta

Od: Datum: 10.07.16 09:32 odpovědí: 3 změna: 10.07.16 10:07

Dobrý den,

řešil někdo nebo by mi dokázal jak kam se obrátit nebo jak řešit nejen můj problém. Bydlím v bytovce a u bytovky je parkoviště. Samozřejmě jako všude jinde je problém s parkováním a nějaký dobrák nám tu odstavuje auta. už jsou tu celkem tři a na tak malé parkoviště je to už celkem dost. Dá se to někde nahlásit nebo s tím něco dělat? Z baráku to zcela určitě nikde není. Samozřejmě vím, že je to veřejné parkoviště a de facto tu může mít těch aut deset.

Děkuji všem


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.07.16 09:35

To je běžné , na horách přijedou lyžaři obsadí parkoviště a je vymalováno .Veřejné prostory , s tím nic nenaděláte.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.07.16 09:42

Jde o to, na jak dlouho je "odstaví". Jestli na dendva, pak s tím jde něco dělat pouze v případě, kdy parkoviště je majetkem domu. Potom si můžete vyhradit parkování pouze konkrétních aut. Jestli si ale "odloží" auta na delší čas a nejezdí s nimi, pak kontaktujte městkou policii s tím, aby vyzvala majitele auta, aby si ho odvezl, jinak bude odtaženo

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.07.16 10:07

1) Důležité je, jestli je parkoviště součástí pozemní komunikace. Pokud ano, tak o omezeních (značkách) rozhoduje ten, pod kterého spadá. (obec, kraj, ministerstvo)

Určitě neplatí to, že si na pozemní komunikaci mohu osazovat vlastní značky a omezení a to i v případě,že je to můj pozemek.

2) MP může nechat odtáhnout vozidlo pouze , pokud je ohrožena bezpečnost nebo plynulost provozu na pozemních komunikacích, což tento případ 100% není, protože se jedná o parkoviště a to je právě určeno pro stání vozidel.

Důležité je tam i slovo "na pozemních komunikacích" . Protože pokud někdo cizí parkuje na soukromém pozemku mimo pozemní komunikaci, tak policie nařídit odtah nemůže. Musí konat samotný vlastník tohoto pozemku.

3) Pokud vozidlo není "vrak", může na parkovišti bez hnutí stát prakticky libovolnou dobu a nikdo s tím nic neudělá, protože nic neporušuje.


doplněno 10.07.16 10:19:

A ted pro tazatele...

Pokud parkoviště není součástí pozemní komunikace, tak zde může konat vlastník, který ho může zabezpečit např. branou, před nechtěnými hosty. Takže kontaktovat vlastníka.

Pokud je součástí pozemní komunikace, tak kontaktovat správce této komunikace. Zde je možnost, že ti parkovací místo pronajme za peníze. V některých obcích třeba i zadarmo.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.