Tažné zařízení

Od: Datum: 08.07.16 14:33 odpovědí: 12 změna: 11.08.16 16:26

Dobrý den. Mam dotaz může být tažné zařízení za osobním autem připevněno trvale bez pokuty.

Děkuji Císařovská


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: asd1
Datum: 08.07.16 14:47

Pevné může resp. musí; sundavací se bez vozíku musí sundat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.07.16 14:53
avatar

Ono neexistuje TZ, které by nešlo z auta ,,sundat´´. že?

Pokud se nic nezměnilo, tak platí, že pokud lze závěs demontovat bez použití nářadí, nesmí být na vozidle, pokud není zapojen přívěs.

Takže mám na autě TZ, kde je závěs na dvou svorníćích M12, což představuje možnost demontovat to během dvou minut. Ale protože je k demontáži potřeba dva klíče 19, tak jsem jej ještě nesundal. Velmi praktické při parkování, nebo v kolonách... *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: asd1
Datum: 08.07.16 15:03

jj, sundavací = bez nářadí.

Praktické to až tak neni, pač při drcnutí se ti nevohne jen nárazník + zadní čelo ale zvlní se i kastle za tim ;)

Ohodnoceno: 1x
 
Od: trtr
Datum: 08.07.16 15:21

Zdravím, vedle nás žije soused, kterému (i jeho paní) pravděpodobně pevná výztuha a vlastní tažné zařízení zachránily život, když zabránily přílišné deformaci při nárazu dalšího vozidla, jehož řidič jaksi přehlédl kolonu. Ano, tažné zařízení je také prvek pasivní bezpečnosti vozidla a navíc má i odstrašující efekt, podobně jako mohutné ocelové rámy na některých SUV.

K otázce, lze-li tažné sundat bez nářadí, musí se tak učinit, není-li tažen přívěs. Pozor, demontáž šroubů pevných TZ není dobrá věc-jsou to pevnostní šrouby a navíc patřičně předepjaté.

P.S.: Kamarád měl sundavací TZ, ale zámek po čase zatuhl a nešlo to sundat, tak to zavařil a vyrobil tak pevnou variantu.*smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fik
Datum: 08.07.16 16:54

Jak už psali rádci předemnou jsou dva typy tažných..je pevné-to nejde sundat bez použití nářadí a takže může zůstat trvale. Pak je demontovatelné,to je na bajonetový uzávěr a to se musí sundávat když netáhneš přívěs.

Určitě bych se přikláněl k pevnému,nemáš s tím starosti,můžeš to mít na autě trvale a když do někoho nedejbože nacouváš při parkování,tak to odnese pouze on*smich*

Tažné se montuje na nosnou část karoserie s vysokou pevností,to by už musel být náraz aby to začlo trhat karoserii v uchycení.

Mě se konkrétně osvědčila značka galia(slovenko) už mám 8 rokem,ani stopa po korozi a to přívěs tahám hodně často

Ohodnoceno: 0x
 
Od: asd1
Datum: 09.07.16 00:10

Tažné se montuje na nosnou část karoserie s vysokou pevností

No právě - tím se vyřadí deformační zóny nárazníku a zadního čela. Druhý auto se ti o tažný opře chladičem resp. motorem a náraz místo deformace nárazníku jde natvrdo do karoserie...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fik
Datum: 09.07.16 00:30

To samozřejmě,ale bavíme se o nízké rychlosti třeba při couvání. Tam i když to jde přímo na karoserii tak ta to v pohodě ustojí a nárazník zůstane ušetřen. Ono se to nezdá ale musí to vydržet velký síly,víš jaká na to působí síla třeba při kritickém brždění když máš na vleku 500 kilo?. To musí být opravdu festovní náraz aby to začlo něco dělat a pak už je to stejně celkem jedno. Navíc to máš vekou výztuhu k dobru. Běžně je tažný z nějaký 3-4mm profilovaný oceli a i když se to při nárazu třeba vyrve z uchycení a poškodí to na dvou místech karoserii,máš tam pořádný kus železa který se opře rovnoměrně o kastli a prorazit jej to už musí být vážně festovní náraz a následky to určitě zmírní.

Řeknu ti příklad z praxe,to už před asi 11 roky,čerstvě po řidičáku. Jezdili jsme s přítelkyní sexovat autem do přírody,jako každej kdo neměl doma soukromí. No a jednou jsme stáli v kopci,jenom na ruční brzdu a co se nestalo? samozřejmě jsme nějak povolili ručku a auto se rozjelo,asi tak v 15km rychlosti to prasklo tažným do stromu a nic,ani poškozený tažný,ani poškozený nárazník,ani karoserie. A to bylo na favoritu který zase tak silnou kastli nemá. Jediný co to odneslo byla ta plastová krytka koule. Nemít tažný tak je minimálně nárazník prasklý

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.07.16 00:35

Ahoj.

Jenom doplním. Běžný nárazník by měl odolat nárazu do rychlosti 8km/hod. .

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.08.16 14:21

Trochu jiný dotaz,ale nechci kvůli tomu zakládat nové téma.Chci sundat TZ (přidělané napevno),je nutný výmaz z TP? Díky.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.08.16 15:06
avatar

Ne.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.08.16 16:21

Je to dokonce lepší při prodeji, protože pokud auto prodáváte, tak nový majitel může TZ namontovat a nemusí kvůli tomu nikde nic obíhat, pouze si domontuje TZ, které odpovídá hodnotám TZ zapsanému v ORV.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: xyz
Datum: 11.08.16 16:26

A je problém přihlásit tažné (bajonetové) na typový list pevného? Na Golfa mi známý nabízí originál Westfalia tažné z německého vraku, ale jelikož není typový list, půjčil by mi svůj typový list z Golfa, ale ten je na jinou značku a pevně montované.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.