Auto jako dárek

Od: Datum: 06.07.16 18:35 odpovědí: 4 změna: 08.07.16 17:52

Ahoj,

chci koupit přítelkyňi k narozeninám auto, a zajímalo by mne jak mám postupovat. Když bude na kupní smlouvě na moje jméno půjde to na ní potom přihlásit, nebo musím smlouvu nechat napsat na ní?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: rv
Datum: 06.07.16 19:12

Myslím, že je rozumnější, když auto koupíte na sebe a přítelkyni ho dáte k dispozici. Tím spíš, že předpokládám, že záležitosti ohledně povinného ručení, technické, servisu a údržby budete řešit vy. Předejdete tím nepříjemnostem v případě, že se rozejdete. A naopak - pokud spolu zůstanete, tak toto řešení ničemu nevadí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.07.16 19:22

Tedy pardon, ale pokud chci auto dát, skutečně dát, tak by mělo být psáno na onu přítelkyni. Pokud jej dávám jako dárek, tak jej dávám s tím, že věc obdarovanému zůstane nezávisle na tom, jestli spolu ti dva zůstanou nebo ne. Pokud by pán dával auto jen k užívání, tak pak jej těžko bude předávat jako dárek k narozeninám. Nebo Vy si od svých partnerek berete nazpět třeba řetízek, když se rozejdete a na oplátku vracíte foťák, který jste dostal...? *ee*


doplněno 06.07.16 19:35:

Já jsem auto dostala loni, dovezené z Rakouska jen lehce ojeté a za boha si nemůžu vzpomenout, jaký byl proces, ale nějak to jít musí :) Dostala jsem auto s převozkou a do ruky smlouvu a všechny papíry (něco z technické, emise a tak). Sama jsem pak šla na úřad, kde mi vystavili TP a dali značky a auto se napsalo přímo na mě.

Ohodnoceno: 4x
 
Od: mzxy
Datum: 08.07.16 15:36

při přihlašování se nepředkládá kupní smlouva, evidence vozidel není evidencí vlastnických vztahů

postupuje s epodle § 6 zákona č.56/2001 Sb,

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 08.07.16 17:52
avatar

Doplním co písnul p.Mzxy! Vy koupíte ,uděláte Evidenční kontrolu,uzavřete PR,od přítelkyně seženet ověřenou PM na Vaši osobu a na úřadě s prodejcem (nevím jak auta nová za autosalonu!) na úřad a tam necháte zapsat změnu za 800kč + příp ekovýpalné.Prodejce možno též nahradit jeho ověřenou PM!

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.