Pokuta body?

Od: Datum: 02.07.16 23:05 odpovědí: 3 změna: 04.07.16 10:23
Přišla pokuta jak se vyhnout bodům? musím uvést řidiče?
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.07.16 14:45
avatar

Jak se vyhnout bodům? jezdit dle předpisů.

Pokud došla pokuta je něco špatné-mělo by přijít předvolání k podání vysvětlení!


doplněno 04.07.16 11:47:

jen doplním o písmul Mára-ani PČR nemá pravomoc přidělovat body!

Takže pokud udělám přestupek a automatické zařízení tento zaregistruje-mělo by VŽDY přijít předvolání ,ale MP si ujednodušuje práci a tak rovnou zasílá prosbu o příspěvek=zaplatí-li se,nemusí nic víc řešit,je spokojenost na obou stranách.Viníkova peněženka je sice o pár korun lehčí ale nemá přiděleny body (šlo-li by o bodově hodnocený přestupek) a strážníci MP mají plus že vybral dalších pár korun do městské kasy!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.07.16 10:07
avatar

Dobrý den, pokud bylo pořízeno foto, ještě neznamená, že vás na něm poznají (fotky jsou ale tak přesné, že většinou bohužel ano), každopádně až půjdete podat vysvětlení, nechte si foto ukázat, a jinak zatloukat, zaplatíte a pokud nebude jasné, že jste to řídil vy, tak nejspíše bez bodů, tak bych to udělala já :) jinak jezděte slušně! Mě vybrali jednou, a poučila jsem se a už jsem víc jak rok čistá, jinak pokud jezdíte rok slušně (bez přestupku, který by zaznamenala policie), vrací se ročně 4 body zpět, takže pokud to byla třeba rychlost, nechala bych to být, oni vám ty body vrátí a tak bych to nehrotila, pkutě se nevyhnete tak jako tak.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.07.16 10:23
avatar

Dobrý den,

Před samotným udělením pokuty Vám jakožto provozovateli vozidla výzva k podání vysvětlení, jinak řečeno jste předvolán k tomu aby jste policii sdělil kdo auto ve chvíli přestupku řidil.

Pokud jde o fotku ze stacionárního radaru, jeho provozovatelem je většinou město a jím pořízené přestupky řeší městská policie, ta sice smí udělit pokutu ovšem k odebrání bodů z karty řidiče pravomoc nemá.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.