Dá se osobním autem odvézt 5m náklad?

Od: Datum: 02.07.16 16:12 odpovědí: 8 změna: 07.07.16 10:48

Potřeboval bych nějak dopravit 3ks trubek KG160 o délce 5m na střeše osobáku. Je to reálné, zkoušel tu někdo něco podobného? Předpisově problém není, ale nějak si nedokáži představit, jak se takový náklad na střeše může chovat, když o dobrých 80cm přesahuje celkovou délku auta.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.07.16 16:19
avatar

Dá co by nedal akorát si to člověk musí neustále uvědomovat, že to veze. Já jsem tohle vozíval pod autem.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 02.07.16 16:40
KG160 pod autem? Možná nějaká Tatra :)
Jinak na střeše bez problémů. Nebo vzít 2m trubky... bude to ještě lepší a funkci to splní stejnou.
Ohodnoceno: 2x
 
Od: vilik
Datum: 02.07.16 16:59
Jde to, ale jak je psáno výše, vědět, co vezu. Prudce přibrzdíte a vylítnou dopředu. Takže pomalu, s citem, provázat vzájemně konce a provázání ještě chytit k nosičům. Kdyby to byla plocha, musíte počítat i s větrem.
Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 02.07.16 19:24
Ja odvezl 5m koberce v hyundai Atos (nákupní vozík) na střeše bez zahrádky... pořádně přichytit a opatrne a dovezete kam budete chtít...
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.07.16 20:02
avatar

Na menším tranzitu doublecab,,malá korbička,délka cca passat v kombíku a na něm běžně několik kusů šestek lešeňovek,na xantii na strešáku dvě fošny 5m dlouhé nebo kostku haky a v lešení k tomu podlážky, ve škůdce 105 jsem vezl jen 740kg!Takže převézt lze vše!Proti tomu co jsem takto vezl jsou 3ks KG160 pětimetrové nic moc!Jen pořádně přikurtovat a opatrná jízda!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.07.16 00:19
avatar

Zdravím,
převézt se dá v podstatě cokoliv - vše má ale svoje určité podmínky. Bohužel nepíšete ani jak (přesněji na čem - zahrádka. nosnky na hagusech - předpokládám, že na holé střeše to nebude) ty truby povezete, ani na jakém autě to chcete převážet, takže jen všeobecně:
- pokud máte na autě hagusy a nosníky, dejte nosníky do nejdále od sebe (na kraje hagusů) - zabráníte tak rozhoupání nákladu na střeše
- jednotlivé truby nejdříve stáhněte k sobě (lepící páskou, kurtama) tak, aby se jednotlivé truby oproti sobě ani nehnuly (uděláte z nákladu jeden balík, 2 truby budou dole a jedna nahoře) - lépe se to dělá na zemi a pak nakládá na střechu, ale pokud nemáte nikoho, kdo by vám s tím balíkem pak pomohl na střechu, můžete to udělat i už naložené na střechu, jen je to víc blbá práce (budete běhat kolem auta jako blbec)
- po vytvoření monolitního balíku pak tento upevněte k nosníkům (zahrádce) tak, že co nejvíce na krajích - když do balíku na jednom konci strčíte kolmo k ose auta, balík se nesmí ani hnout, ale při vyvinutí větší síly spíš rozhoupete auto
- pokud to vaše auto umožňuje ( u starých aut s kovovými nárazníky to nebyl problém), pak balík úplně vpředu a úplně vzadu uvažte k nárazníkům tak, že úvaz bude vypadat jako písmeno A - takto uvázaný náklad se vám při pečlivé práci na střeše ani nehne. Pokud to konstrukce nárazníků vašeho auta neumožňuje (není místo mezi nimi a karoserií na protažení provazu či kurty), další pomoc je uvázat konec balíku k závěsnému zařízení (ke kouli).
Celkově platí, že podle způsobu upevnění nákladu s tím musíte taky jet ( a volit si cestu) - pokud to bude upevněné "halabala", tak jet hodně pomalu a vyhýbat se provozu, pokud to bduete mít upevněné tak, že se to "ani nehne", tak se s tím dá jet normálně běžnou rychlostí. Pokud to budete převážet někam dál, doporučuji dělat pauzy na kontrolu upevnění nákladu (třeba po 5km) - je to vaše jistota, za upevnění nákladu (nejen, ale i za bezpečnost přepravy a provozu) odpovídá řidič ;)
Věřte, že to, co jsem vám tady napsal, vychází z mé vlastní "stěhovací" praxe. Co už jsem všechno za svůj život v autě (na autě) a na vleku převážel (a jak) tady ale raději psát nebudu, aby to zase někoho nedráždilo k přednáškám :-P

Ohodnoceno: 2x
 
Od: mzxy*
Datum: 03.07.16 19:24

V PASSATU Variant jsem vezl 330 cm koberce, jeden konec sahal až na palubní desku

Myslím že starý OPEL OMEGA CARAVAN to zvládne, jen s emusí potevří páté dveře a umísti na konec červený praporek

Ohodnoceno: 0x
 
Od: asd1
Datum: 07.07.16 10:48

Není to problém. Upevnit na zahrádku /příčníky/ vepředu + vzadu gumicukama (radši dvojitě kdyby jeden rupnul), nebo kurtnou. Pokud nemáš zahrádku tak podložit - matrace, karimatka nebo aspoň hadry ať neodřeš střechu + zároveň třecí vrstva proti klouzání. Přitáhnout kurtnou kolem střechy (pootevřít okýnka).

Na přečnívající konec červený hadr (gumicukem).

Chování za jízdy podle kvality upevnění, pozor na brždění a rychlé změny sklonu, typicky zpomalovací hrby, (zhoupnou se a můžou se uvolnit z upevnění, to platí ale spíš pro těžší náklad typu "trám")

S dobře upevněným nákladem se dá jet prakticky bez omezení, s těžkým a blbě přidělaným se nesmí moc divočit. Hlavně při brždění to rádo vyjede dopředu.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.