Výměna předních ramen

Od: Datum: 29.06.16 06:43 odpovědí: 9 změna: 30.06.16 18:31
Dobrý den, jelikož jsem absolutní autolaik, můžete mi prosím poradit? Kolik by stála výměna u auta Opel Astra r.v.97, předních ramen - volné kulove cepy, utrhane silentbloky. Částka jen za materiál. Dekuji.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: deziik
Datum: 29.06.16 16:54

http://www.autokelly.cz/Catal…i-dily-auta/39849642;39850140

zadej si svoji znacku auta, objem motoru atd. a tam si najdi co potřeuješ jsou u toho ceny

Ohodnoceno: 0x

Od: jmlc®
Datum: 29.06.16 17:02

To je hodně relativní - chcete si opravit sám? Asi ne. Servis je kamarád? Garážový servis bez papíru? Autorizovaný servis?

Ony ani ty ceny nejsou v autokelly tak směrodatné... chcete noname díly za pár korun? Nebo chcete jezdit s vozem dalších pár tisíc km?

Částka tedy může být např. 2000,-, ale i 5 a více tisíc...

doplněno 29.06.16 17:26:

Ještě musím doplnit - servis má z uvedených částek na webu nějakou marži - někdy 20-40 % - tj. pokud budete kupovat a pak platit práci, může to vyjít výrazně dráž než oprava u kamaráda. Já to dám známému, cena dílů pro mne na webu je dejme tomu 3500,- - on má slevu 30% na tyto díly a poštovné zdarma. Za tuto částku to tedy mám vč. výměny a ještě si u něj dám dobrý kafe zdarma.

Od: fik
Datum: 29.06.16 17:21

Pokud je kov zdravý ani není potřeba kupovat celá ramena,silentbloky a čepy jdou většinou vyměnit. Hrubý nástřel,čep 200*2=400. Silenty 700 každá strana-1400. Možná kolem 2000 za materiál by jsi se mohl vlýzt. Určitě ovšem nekupuj to nejlevnější co najdeš,to jinak budeš opravovat brzo znova

Ohodnoceno: 2x

Datum: 29.06.16 19:53

komplet od 1700-2800... zaleži podle značky-kvality...

Ohodnoceno: 2x

Datum: 29.06.16 20:42

Moje osobní rada je NEKUPOVAT na autokelly-díl od nich byť to bude třeba kvalita jako Moog ,Ruville,Myele ,TRW,nebo snad Lemforder (či jak se to píše ) na mé a asi nejen na můj model je někdy až 2x dražší než od místních prodejců nebo od Boba z Hulína (odkaz na něj,dvorní dodavatel ND na Xantiaclubu odkaz :www.autozet.cz) zde např.čep ramene Ruville 179kč a Myele 192,-TRW 300,bez 3kč.nevím Vaši motorizaci ceny jsou na 1,6.

Ohodnoceno: 1x

Od: astik
Datum: 30.06.16 12:20
Všem moc děkuju za odpovědi. Známého nemam a sama to neumím. Když je dobrý automechanik, tak neví co si za to říct. Když je průměrný, tak je to zase riziko. Zkušenost. A protože mám staré auto, často se tváří povýšeně. Jde mi hlavně o bezpečnost. Zkrátka máme určitě téměř všichni nějakou zkušenost. Vadi mi naše silnice, ani se nedivím, ze ta auta mají tak často problémy. Je to autodrom. Přeji všem auta v ok formě.
Od: fik
Datum: 30.06.16 14:06

Tváří se povýšeně protože za starý auto tolik neutrží a je s tím víc práce. To by spíš chtělo najít nějakýho dobrýho garážníka nebo malou dílnu někde na vesnici. I v takových se najdou dobří. Český silnice jsou úměrný český morálce,všechno vytunelovat,ošidit,ošulit

Od: astik
Datum: 30.06.16 16:20
Materiál si platím celý a za práci jako ostatní - mají hodinovou sazbu. K povýšení není důvod. To je jen blbý charakter. To je jako když jdete ke kadeřnikovi a ten byl na vás povysený jenom proto, ze jdete jen do hola, místo sestřihu, barvy... Zákazník je zákazník, ve městě či na vesnici, pokud je teda slušný...
Datum: 30.06.16 18:31

Hoodně věcíí dělám sám ale na vše tako nemám např.rozvody si na 16V motoru jsem si netroufnul (a udělal jsem dobře,přijel jesm za 5 minut dvanáct,špatně namontěná napínací kladky,já bych ji dal stejně,tj špatně!)-dal jsem do servisu,přišli o marži a pro mne jako takopvého cena +-stejná jako můj materiál a jejich hod.cena o stovku vyšší než při jejich materiálu ale ceně za púráci o 100kč nižší!.Jinak je u nás (sousední vesnice šikovný "garážista" leta dělal mechanika na stav.podniku, škoda servisu a naposledy u "hjůndaje" ,než šel do soukroma-na nikoho nekoupá přes prsty a navíc,upozornil a opravil i jionou věc než jsem chtěl,i když spolu souvisely a v jedné ceně!Takže to chce hledat nebo chodit do hospody!Odkud jste?

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.