Střešní nosič na materiál

Od: Datum: 26.06.16 13:56 odpovědí: 6 změna: 27.06.16 10:56

Rád bych se zeptal, asi spíše kutilů, znalců a řemeslníků, jak řešíte převoz různých delších materiálu, především lišt, trubek apod. Snad jediná věc na trhu je střešní box "rakev", jenže ta je pro takové věci celkem nevhodná, má nepraktické rozměry, navíc je drahá.

Když takové věci dáte na střechu volně tak si koledují o poškození, vítr je ohýbá, nehledě na to, že na to palí slunce, prší, serou na to ptáci ...

Jak to máte vyřešené?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.06.16 15:47
avatar

Viděl jsem na jednom vozidle vodáků na střešáku natvrdo trubku na odpady ,oranžovou cca350mm asi a z obou stran víčka se zajištěním!Délky 3-4m.


doplněno 26.06.16 20:45:

Jednoduše-koupil bych dle potřebného množstí převáženého materiálu jednu či více trubek KG nebo HT průměru cca 200mm a délky 3m (lze uřezáním zkrátit) na stranu hrdla víčko na pantík,druhou stranu víčkem natvrdo,celek natvrdo nebo na nějaký zámek připevnit na střešní nosič!A máte vystaráno.Zde HT : https://www.topenilevne.cz/ht-trubky-c1439/ zde KG : https://www.topenilevne.cz/kg-trubky-c1482/ zde víčka : HT - https://www.topenilevne.cz/ht…m-zatka-do-hrdla-dn-50-p4675/ nebo KG : https://www.topenilevne.cz/kg…rYSBuYSBobGFka8O9IGtvbmVjKik= na hladký konec.Zbytek si vyhledejte pokud budete mít o takové řešení zájem!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uklabb
Datum: 27.06.16 10:46

To je dobré, jaký je rozdíl mezi tou trubkou HT a KG? Jak ji přidělat k tomu nosiči, popruhem?

Od: beranidlo
Datum: 27.06.16 10:56

Jen pozor aby náklad v trubce nebyl "beranidlo" a nevyběhl skrz čelo ven ;)

Npař. do kopce se sesune k zadnímu čelu, při zabrždění pak najede dopředu a kinetická energie udělá svoje..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.06.16 17:55
avatar
Jak máte velké auto?
Na zahrádku - střešní nosič - na osobním autě moc dlouhé věci nedáte.
.
... že na to palí slunce, prší, serou na to ptáci ... To přece nemůže při krátkém čase přepravy vadit! Vychladne, oschne, umyjeme...
.
Málo informací, co potřebujete převážet. Délka, množství, váha a další detaily pomohou...
Ohodnoceno: 0x
 
Od: uklabb
Datum: 26.06.16 20:02

Trubky na vodu, různé dekorační lišty, podlahové lišty, tyčky apod. většinou je to délka 2-2.5m, takové věci nejsou moc těžké .. dejme tomu maximálně pár kilo. Samozřejmě základ je záhradka ..

Od: fik
Datum: 26.06.16 19:21

Normálně střešní nosiče a na to třeba ty trubky nebo prkna přikurtovat. Mám udělané demontovatelné nosiče,s masivní trubkou na kterou není problém něco přivázat. Když mimořádně vezu něco dlouhýho tak nosiče nandám,převezu,sundám je a hotovo. Něco těžkýho vozím na vleku,v autě jenom něco čistýho a ne příliš těžkýho. Když to dáš volně na nosiče tak se tomu nic nestane,když to jenom převezeš tak si myslíš že tomu to sluníčko ublíží?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.