Závada na novém vozidle

Od: Datum: 24.06.16 14:54 odpovědí: 3 změna: 24.06.16 18:30

Dobrý den,

měla bych na Vás prosím dotaz, před 14dny jsme zakoupili v autorozivaném servise vozidlo, u kterého se již za několik dní vyskytl problém s řazením. Po kontrole v servisu nám bylo sděleno, že musí být vyměněn celý díl v převodovce a že to tedy znamená opravu na 10-20 dnů.

Lze nějakým způsobem odstoupit od smlouvy a požadovat vrácení peněz nebo jiné nové auto, nebo se musíme smířit s tím, že již budeme mít vůz s již jednou rozebraným motorem (převodovkou). Podotýkám, že cena vozu byla více než 1 mil. Kč.

Předem děkuji za odpověď.

MartinaV.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: fik
Datum: 24.06.16 17:17

Pokud to opraví v rámci záruky tak odstoupit nemůžeš,to je běžný postup,od toho ta záruka je. Můžu se zeptat o jaké auto jde že se mu po 14 dnech pokazilo řazení?. Oprava 10-20 dnů? no to si snad dělají pr* za tu dobu bych to auto rozebral pohodlně celý a zase složil. Pokud by to odmítali opravit v rámci záruky,pak můžeš jít na soud. Rozebraná a složená převodovka nevadí,za předpokladu že to nedělá debil-i když podle tý doby opravy si nejsem jistej

Ohodnoceno: 0x
 
Od: trtr
Datum: 24.06.16 17:21

Zdravím, nemilá situace, ovšem asi s tím nic jiného nenaděláte. Není to náhodou něco od Mercedesu?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.06.16 18:30
avatar

Dobrý den,

Jelikož jde o první závadu máte nárok na opravu, reklamaci musí servis příjmout ihned bez zbytečného odkladu po tom co ji zákazník uplatní (nejpozději však do 3 dnů), lhůta k vyřízení reklamace je nejvýše 30 dnů od uplatnění (může být i více pokud se zákazník ze servisem domluvý jinak, například pokud jde o složitou opravu, to platí například u stavitelství)

Pokud se vada vyskytne ještě 2x, tak máte právo na to odstoupit od smlouvy a požadovat vrácení peněz.

Pokud převodovku rozebere autorizovaný servis a provede její opravu podle dílenské příručky dané automobilky, tak převodovka splňuje všechny parametry nového dílu, v tomto ohledu tedy nelze žádat žádnou finanční kompenzaci.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.