VERVA Diesel

Od: Datum: 23.06.16 17:41 odpovědí: 8 změna: 24.06.16 07:45

Chtěl bych se zeptat, má smysl tankovat VERVA Diesel od Benziny do motoru 1,9 TDI PD 74kW? Může tato prémiová nafta zvýšit výkon motoru, snížit spotřebu nebo celkově zlepšit chod motoru? Pozorujete u této nafty při tankování do motoru PD nějaké pozitivní účinky? Podle prodejce by měla být lepší než klasická nafta, ale nevím to jistě. Děkuji za odpověď

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jenda2
Datum: 23.06.16 18:24

Na výkonu to nepoznáte. Pozitiva žádná. Ani nafta Shell podle zveřejněné recenze neudělá vůbec nic.

Ohodnoceno: 0x

Od: fik
Datum: 23.06.16 18:47

Možná to bude kvalitnější než obyč nafta,ale rozdíl pozorovatelně nepoznáš. PDčku spíš uděláš líp kvalitním olejem a výměnou max po 15 tis km

Datum: 23.06.16 18:51

Nevím zda-li motoru,ale jistě Vám sníží počet peněz v peněžence!Navíc PD není tak náchylné na horší kvalitu ropy jako motory CR ,ať již se tyto nazývají JTD,HDi ,CRDi ...

Od: karel12
Datum: 23.06.16 19:30

Podle prodejce by ale ta VERVA Diesel měla zvýšit výkon motoru a snížit spotřebu, proč to v praxi tak není?

Od: fik
Datum: 23.06.16 19:44

Reklama,byznys...co víc potřebuješ slyšet? Já neříkám že v tom nejsou nějaká aditiva a že to není o něco málo kvalitnější,ale ten rozdíl nepoznáš,možná tak někde v laboratoři

Datum: 23.06.16 23:06

Mám Seat Cordoba 1.9 Sdi 50 kw,jezdil jsem na naftu z ONO kvůli ceně.Nedávno jsem zajel do Polska a na Orlenu natankoval Vervu (platba kartou,po přepočtu cena 26,50)Motor se ztišil,ranní starty bez problému,spotřeba klesla cca o 0,6 l. Poláci mají prý západní normu,kdy do nafty nedávají řepku.Na výkonu to nepoznám,50 kw není trhač asfaltu,ale jede to lépe. Spokojenost.

Datum: 24.06.16 01:37
Mám BMW 318tds (1.6, 66kW), tankuju Vervu a rozdíl poznám. Motor je tišší a jede to značně lépe. Po prvním natankování Vervy to byl pocit jako by to ani nebylo moje auto, fakt.

Od: mzxy
Datum: 24.06.16 07:45

Verva 100 podle deklarace prodejce obsahuje relativně malé až stopové množství biosložky, tedy řepkového oleje...podobně jako nafta ze stojanu eurooil bez biosložky...

mám motor CR a motor je skutečně tišší a kultivovanější, navíc do aditovaného paliva leju 4 víčka VIF super diesel na nádrž...

Když jsme jezdil pédéčkem měl jsem dlouhodobý dojezd na tato paliva asi o 40-50 km na nádrž delší, takže spotřeba je skutečně nižsí...je to logické, kvalitní nafta není řepkový olej, když dáte do nádrže 55 litrtů nafty a 5 l řepky nebo 60 litrů nafty, rozdíl u naftového dvoulitru poznáte...

když jsem měl pédéčko tak každý kdo ho neměl strašil že odchází vstřiky atd, je to kravina, pédéčko je dobrý a spolehliuvý motor ale vyžaduje předepsaný servis a kvalitní palivo...nafta od Benziny je kvalitní, v mnoha testech vychází lépe než dražší nafta od OMW, akorát Benzina nemá dobrý marketing a neumí kvalitu prodat...kvalitní palivo je dobré pro udržení dobrého stavu palivového systému, tedy i sdružených vstřikovačů...přidávaná aditiva mají čistící schopnosti

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.